'Groene stroom van duurzame leverancier wint terrein'
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kiezen voor duurzame stroom van leveranciers die op alle vlakken een duurzaam beleid voeren. Dan gaat het niet alleen om het duurzaam opwekken van energie. Ook het investeringsbeleid moet duurzaam zijn, meldt de Consumentenbond.
Voor consumenten is het vaak moeilijk te achterhalen of hun energie wel echt duurzaam is. De Consumentenbond beoordeelt om die reden jaarlijks stroomleveranciers op inkoop en levering van stroom, maar ook op investeringsbeleid. Volgens de bond kiest momenteel 28 procent van de huishoudens voor een energieleverancier die minstens een 8 scoort in het duurzaamheidsonderzoek van de organisatie.
"Levert een bedrijf groene stroom, maar investeert het tegelijkertijd volop in fossiele brandstof, dan is dat terug te zien in een lagere beoordeling", legt Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond uit. " We spelen hiermee in op de behoefte van consumenten aan een voordelig energiecontract dat gegarandeerd groen is."
Groei
In 2020 was groene stroom en een duurzame energieleverancier voor 21 procent van de consumenten een belangrijke reden om te wisselen van aanbieder. In 2019 was dat nog 17 procent, aldus de bond die naar eigen zeggen put uit cijfers van de Autoriteit Consument & Markt.
Energievergelijkingssite Gaslicht.com zag eerder ook al een groei van het aantal overstappers, waarbij naast de financiƫle besparing ook duurzaamheid een steeds grotere rol speelt bij de keuze van consumenten. Volgens Gaslicht.com wordt ook steeds vaker bewust voor groene stroom uit Nederland gekozen. Ook het percentage overstappers met zonnepanelen is aanzienlijk toegenomen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse verpakkingsvrije onlinesupermarkt Pieter Pot gaat fuseren met de Belgische branchegenoot Andy. Pieter Pot levert etenswaren in herbruikbare glazen potten en Andy biedt vooral dranken aan in statiegeldflessen. Met de fusie willen de onlinesupermarkten, die onder hun huidige merknamen blijven bestaan, hun krachten bundelen.
52 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
9 uur geleden