Groene partijen in Europees Parlement bezorgd na wolfbeslissing
BRUSSEL (ANP) - Treurig en een gevaar voor de hele Europese natuur, zo beoordelen groene partijen in het Europees Parlement het besluit om de beschermingsstatus van de wolf te verlagen. "Dat Europa rommelt aan de beschermde status van diersoorten zonder wetenschappelijke onderbouwing is ongekend en schept een gevaarlijk precedent", vindt Europarlementariër Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren.
Europarlementariër Bas Eickhout van GroenLinks-PvdA vindt het een groot risico, omdat de kans bestaat dat niet alleen "de jacht op de wolf, maar op de gehele Europese natuur" wordt geopend. Eickhout is kritisch op de Europese Commissie. "Op het moment dat de wet wordt heropend, staat alles ter discussie. Conservatief rechts zal de kans aangrijpen om de gehele Europese natuurwetgeving af te zwakken."
De Partij voor de Dieren vindt dat de overheid meer moet doen om ervoor te zorgen dat de wolven vreedzaam naast ons kunnen bestaan, "in plaats van een heksenjacht te organiseren op de wolf". Hazekamp: "Wolven zijn intelligente dieren die goed zijn voor de natuur en net als de mens bestaansrecht hebben op deze aardbol." De Partij voor de Dieren wijst erop dat de strikte bescherming dan vervalt, maar "de wolf is nog altijd strikt beschermd door EU-wetgeving. We gaan er alles aan doen om dat zo te houden en te voorkomen dat de jacht op de wolf geopend wordt."
Europarlementariër Bert-Jan Ruissen namens de SGP vindt het een terecht besluit. "Eindelijk goed nieuws voor schapen, kalveren en pony's en hun veehouders", zegt Ruissen. "Den Haag en de provincies kunnen zich straks niet langer meer verschuilen achter Brussel." De SGP'er vindt het uiterst zorgelijk dat de wolf steeds dichter bij de mens lijkt te komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens CDA-leider Henri Bontenbal is een kabinet dat stoelt op 75 zetels in de Tweede Kamer óók een meerderheidscoalitie. Voor een meerderheid in de Kamer zijn 76 van de 150 zetels nodig, maar Bontenbal rekent al op steun van kleinere partijen. Een coalitie bestaande uit D66, VVD, CDA en JA21 zou 75 zetels halen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz sluit nog steeds GroenLinks-PvdA uit als coalitiepartner, ondanks dat Frans Timmermans is opgevolgd door Jesse Klaver. "Het ging niet om de heer Timmermans, maar om de inhoud."
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wat reizigersvereniging Rover betreft, mag NS-topman Wouter Koolmees niet langer dan twee weken verkenner zijn. "Als hij dit twee weken doet, is het net alsof hij op vakantie is. Dan draait een bedrijf ook door", zegt Freek Bos, directeur van Rover. Duurt zijn taak langer, "dan zeg je: ik ben overbodig".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.
20 uur geleden