Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groene partijen in Europees Parlement bezorgd na wolfbeslissing

Groene partijen in Europees Parlement bezorgd na wolfbeslissing

BRUSSEL (ANP) - Treurig en een gevaar voor de hele Europese natuur, zo beoordelen groene partijen in het Europees Parlement het besluit om de beschermingsstatus van de wolf te verlagen. "Dat Europa rommelt aan de beschermde status van diersoorten zonder wetenschappelijke onderbouwing is ongekend en schept een gevaarlijk precedent", vindt Europarlementariër Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren.

Europarlementariër Bas Eickhout van GroenLinks-PvdA vindt het een groot risico, omdat de kans bestaat dat niet alleen "de jacht op de wolf, maar op de gehele Europese natuur" wordt geopend. Eickhout is kritisch op de Europese Commissie. "Op het moment dat de wet wordt heropend, staat alles ter discussie. Conservatief rechts zal de kans aangrijpen om de gehele Europese natuurwetgeving af te zwakken."

De Partij voor de Dieren vindt dat de overheid meer moet doen om ervoor te zorgen dat de wolven vreedzaam naast ons kunnen bestaan, "in plaats van een heksenjacht te organiseren op de wolf". Hazekamp: "Wolven zijn intelligente dieren die goed zijn voor de natuur en net als de mens bestaansrecht hebben op deze aardbol." De Partij voor de Dieren wijst erop dat de strikte bescherming dan vervalt, maar "de wolf is nog altijd strikt beschermd door EU-wetgeving. We gaan er alles aan doen om dat zo te houden en te voorkomen dat de jacht op de wolf geopend wordt."

Europarlementariër Bert-Jan Ruissen namens de SGP vindt het een terecht besluit. "Eindelijk goed nieuws voor schapen, kalveren en pony's en hun veehouders", zegt Ruissen. "Den Haag en de provincies kunnen zich straks niet langer meer verschuilen achter Brussel." De SGP'er vindt het uiterst zorgelijk dat de wolf steeds dichter bij de mens lijkt te komen.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

1 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

3 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

5 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

7 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

9 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

9 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden