Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groene organisaties woest over afzwakking EU-wet tegen ontbossing

Groene organisaties woest over afzwakking EU-wet tegen ontbossing

BRUSSEL (ANP) - Natuur- en milieuorganisaties reageren onthutst op wat zij zien als een ernstige afzwakking van Europese wetgeving tegen ontbossing wereldwijd. Volgens het Wereldnatuurfonds (WWF) dreigt de richtlijn "één grote maas in de wet" te worden door een reeks aanpassingen die een meerderheid in het Europees Parlement (EP) verlangt om regels minder streng te maken. Ook Greenpeace waarschuwt dat de aanpassingen op initiatief van de centrumrechtse Europese Volkspartij "verwarring stichten, wat zal leiden tot vernietiging van bossen".

De oorspronkelijke versie van de wet had eigenlijk begin 2025 in moeten gaan, maar het EP stemde donderdag in met een jaar uitstel. Ook wil een meerderheid dat de wet op onderdelen minder strikt wordt. Partijen die daarvoor stemden, zoals de BBB, waarschuwden dat de wet boerenbedrijven en andere ondernemingen in de problemen zou kunnen brengen. Het idee achter de wet is dat bedrijven die producten als koffie, palmolie, rundvlees en hout invoeren in de EU straks moeten kunnen aantonen dat die import niet elders op de wereld tot verlies van bossen heeft geleid.

WWF noemt de gang van zaken "een directe bedreiging voor de natuur en het klimaat, maar ook voor bedrijven die al hebben geïnvesteerd in ontbossingsvrije toeleveringsketens". De organisatie hoopt dat Nederland de afzwakking niet zal accepteren en zich in de EU hard zal maken voor behoud van de strengere variant.

Greenpeace herinnert eraan dat bossen belangrijk zijn voor de soortenrijkdom én voor het klimaat, omdat ze grote hoeveelheden CO2 opnemen. De organisatie hoopt dat de Europese Commissie de aanpassingen die het parlement voorstelt niet zal accepteren.

Meer uit Buitenland

Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

43 minuten geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

1 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

1 uur geleden
Trump ondertekent begroting, einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.

3 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

4 uur geleden
Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

5 uur geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

6 uur geleden