Groen Wall Street schuift viruszorgen opzij
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Zorgen over de opleving van het coronavirus in de Verenigde Staten werden terzijde geschoven. Daarbij speelden bemoedigende onderzoeksresultaten van een medicijn tegen het longvirus mogelijk een rol.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,4 procent hoger op 26.075,30 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,1 procent tot 3185,04 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,7 procent tot 10.617,45 punten.
Farmaceut Gilead (plus 2,2 procent) meldde nieuwe onderzoeksresultaten van zijn medicijn remdesivir, dat in meerdere landen is goedgekeurd voor de behandeling van ernstig zieke patiënten met Covid-19. Volgens het bedrijf blijkt uit klinische testen dat het sterfterisico van coronapatiënten met 62 procent is afgenomen na behandeling met remdesivir in vergelijking met standaardzorg.
Coronabesmettingen
Tegelijkertijd stijgen de dagelijkse aantallen nieuwe coronabesmettingen in de Verenigde Staten nog altijd razend snel. Meerdere Amerikaanse staten gaan daarom weer over tot beperkende maatregelen tegen de virusuitbraak.
Beleggers zochten daarop naar aanwijzingen op verdere stimuleringsmaatregelen om de economische pijn van de pandemie te verzachten. President Robert Kaplan van de Federal Reserve van Dallas stelde in een interview dat er vooral behoefte is aan extra fiscale steun.
Carnival
Bij de bedrijven won cruisemaatschappij Carnival 10,8 procent. Het concern verwacht dat cruiseschepen van dochterondernemingen AIDA en Costa Cruises vanaf volgende maand weer kunnen varen vanuit havens in Duitsland en Italië.
Olieprijzen zaten in de lift, na een nieuw rapport van het Internationaal Energie Agentschap (IEA). Die organisatie waarschuwde dat het stijgende aantal coronabesmettingen het herstel op de oliemarkt kan ondermijnen, maar voorspelde een iets minder scherpe daling van de vraag dan eerder verwacht.
Olie
Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder op 40,48 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent tot 43,15 dollar. Olieproducenten Chevron en ExxonMobil wonnen tot 3,1 procent.
De euro was 1,1303 dollar waard, tegen 1,1311 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat door een staking van treinpersoneel volgende week woensdag tussen 04.00 uur en 08.00 uur geen treinen van NS rijden. Daarmee korten de actievoerders de werkonderbreking in, stelt FNV-bestuurder Henri Janssen in een nieuwsbrief.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
9 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).
10 uur geleden