Groen licht voor overname telecomaanbieder Simpel door T-Mobile
DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf T-Mobile Nederland mag zijn kleinere branchegenoot Simpel overnemen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is akkoord met de deal, omdat er volgens de toezichthouder geen noemenswaardige impact is op de concurrentie in de markt
Na de overname zou er nog voldoende rivaliteit zijn van KPN, VodafoneZiggo en diverse telecomaanbieders zonder eigen netwerk. Consumenten kunnen daarbij eenvoudig overstappen naar een andere aanbieder. Verder kwam uit onderzoek van de ACM naar voren dat telecomaanbieders met een eigen netwerk ook na de overname voldoende prikkels houden om aan andere spelers op de markt toegang te verlenen tot hun netwerk.
Het in 2007 opgerichte Simpel wordt met ingang van volgende maand officieel onderdeel van T-Mobile, dat het aantal mobiele klanten in Nederland daardoor met met circa 1 miljoen ziet toenemen tot 6,6 miljoen. Volgens topman Søren Abildgaard van T-Mobile moet de deal helpen om in de "uitdagende" mobiele markt te blijven concurreren met rivalen KPN en Vodafone.
Simpel blijft wel als zelfstandig merk bestaan. Voor de medewerkers en klanten van Simpel verandert er niets. De onderneming, die bekend staat als prijsvechter, maakt al sinds 2014 al gebruik van het netwerk van T-Mobile.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
5 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
12 uur geleden