Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groen licht voor noodopvang asielzoekers in Elst

Groen licht voor noodopvang asielzoekers in Elst

ELST (ANP) - In het Gelderse Elst komt een tijdelijke opvanglocatie voor 120 asielzoekers. De gemeenteraad van Overbetuwe, waar Elst onder valt, heeft ingestemd met een voorstel daarvoor. De vluchtelingen kunnen er vanaf begin november terecht. Het is de bedoeling dat ze er drie maanden blijven.

De gemeente laat tijdelijke woonunits neerzetten op een bedrijventerrein. Overbetuwe heeft daar een stuk grond dat nog niet wordt gebruikt.

In het Zuid-Hollandse Nootdorp krijgen 24 asielzoekers onderdak in een hotel langs de snelweg A12. Ze kunnen er tot het einde van het jaar terecht. In het hotel zitten nu Oekraïense vluchtelingen. Een deel van hen gaat verhuizen naar het nabijgelegen Pijnacker, en daardoor komen hotelkamers vrij voor de asielzoekers.

In Drachten blijft de noodopvang zes weken langer open. Volgens de Friese gemeente Smallingerland is de opvang in het Fries Congrescentrum in de afgelopen zes weken goed verlopen: "De situatie is stabiel en onder controle en er is op één incident na, geen sprake van overlast voor de omgeving geweest." In het congrescentrum zitten 225 mensen, onder wie zo'n zeventig kinderen die sinds deze week naar een openbare basisschool in Drachten gaan.

Meer uit Binnenland

Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

2 uur geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

2 uur geleden
Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

7 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

7 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

7 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

7 uur geleden
Ook vogelgriep in Zeeland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

7 uur geleden