Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiverwachting voor eurozone scherp naar beneden bijgesteld

Groeiverwachting voor eurozone scherp naar beneden bijgesteld

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft haar groeiverwachting voor de economie van de eurozone scherp naar beneden bijgesteld voor 2024, na een "zwakke start" van het jaar. Naar verwachting komt de groei in de eurozone uit op 0,8 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een groei van 1,2 procent.

"Na het ternauwernood vermijden van een technische recessie in de tweede helft van vorig jaar, blijven de vooruitzichten voor de EU-economie in het eerste kwartaal van 2024 zwak", meldt de commissie.

Voor 2025 wordt gerekend op een groei van de eurozone met 1,5 procent.

Onzekerheid

De inflatie neemt volgens de commissie in het najaar sneller af dan verwacht. Volgens de Europees geharmoniseerde methode (HICP) gaat het in de eurozone om een afname tot 2,7 procent in 2024, van 5,4 procent vorig jaar. Naar verwachting daalt de inflatie volgend jaar verder tot 2,2 procent.

Hoewel de vooruitzichten zwak zijn, wordt nog steeds verwacht dat de economische activiteiten dit jaar geleidelijk gaan versnellen. Daarbij krijgen de consumentenbestedingen steun van de gedaalde inflatie, loonstijgingen en een sterke arbeidsmarkt. "Ondanks dalende winstmarges zullen de investeringen profiteren van een geleidelijke versoepeling van de kredietvoorwaarden", aldus de commissie.

Brussel benadrukt dat de verwachtingen zijn omgeven door onzekerheid door aanhoudende geopolitieke spanningen en het risico op een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. De stijging van de scheepvaartkosten als gevolg van handelsverstoringen in de Rode Zee heeft naar verwachting slechts een "marginaal effect" op de inflatie. "Verdere verstoringen kunnen echter leiden tot nieuwe knelpunten in de aanvoer, die de productie zouden kunnen verstikken en de prijzen kunnen opdrijven."

Meer uit Financieel

DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

23 minuten geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

45 minuten geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

2 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

6 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

20 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

20 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

23 uur geleden