Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiverwachting voor eurozone scherp naar beneden bijgesteld

Groeiverwachting voor eurozone scherp naar beneden bijgesteld

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft haar groeiverwachting voor de economie van de eurozone scherp naar beneden bijgesteld voor 2024, na een "zwakke start" van het jaar. Naar verwachting komt de groei in de eurozone uit op 0,8 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een groei van 1,2 procent.

"Na het ternauwernood vermijden van een technische recessie in de tweede helft van vorig jaar, blijven de vooruitzichten voor de EU-economie in het eerste kwartaal van 2024 zwak", meldt de commissie.

Voor 2025 wordt gerekend op een groei van de eurozone met 1,5 procent.

Onzekerheid

De inflatie neemt volgens de commissie in het najaar sneller af dan verwacht. Volgens de Europees geharmoniseerde methode (HICP) gaat het in de eurozone om een afname tot 2,7 procent in 2024, van 5,4 procent vorig jaar. Naar verwachting daalt de inflatie volgend jaar verder tot 2,2 procent.

Hoewel de vooruitzichten zwak zijn, wordt nog steeds verwacht dat de economische activiteiten dit jaar geleidelijk gaan versnellen. Daarbij krijgen de consumentenbestedingen steun van de gedaalde inflatie, loonstijgingen en een sterke arbeidsmarkt. "Ondanks dalende winstmarges zullen de investeringen profiteren van een geleidelijke versoepeling van de kredietvoorwaarden", aldus de commissie.

Brussel benadrukt dat de verwachtingen zijn omgeven door onzekerheid door aanhoudende geopolitieke spanningen en het risico op een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. De stijging van de scheepvaartkosten als gevolg van handelsverstoringen in de Rode Zee heeft naar verwachting slechts een "marginaal effect" op de inflatie. "Verdere verstoringen kunnen echter leiden tot nieuwe knelpunten in de aanvoer, die de productie zouden kunnen verstikken en de prijzen kunnen opdrijven."

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

3 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

6 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

8 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

9 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

10 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

12 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

22 uur geleden