Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiverwachting voor eurozone scherp naar beneden bijgesteld

Groeiverwachting voor eurozone scherp naar beneden bijgesteld

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft haar groeiverwachting voor de economie van de eurozone scherp naar beneden bijgesteld voor 2024, na een "zwakke start" van het jaar. Naar verwachting komt de groei in de eurozone uit op 0,8 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een groei van 1,2 procent.

"Na het ternauwernood vermijden van een technische recessie in de tweede helft van vorig jaar, blijven de vooruitzichten voor de EU-economie in het eerste kwartaal van 2024 zwak", meldt de commissie.

Voor 2025 wordt gerekend op een groei van de eurozone met 1,5 procent.

Onzekerheid

De inflatie neemt volgens de commissie in het najaar sneller af dan verwacht. Volgens de Europees geharmoniseerde methode (HICP) gaat het in de eurozone om een afname tot 2,7 procent in 2024, van 5,4 procent vorig jaar. Naar verwachting daalt de inflatie volgend jaar verder tot 2,2 procent.

Hoewel de vooruitzichten zwak zijn, wordt nog steeds verwacht dat de economische activiteiten dit jaar geleidelijk gaan versnellen. Daarbij krijgen de consumentenbestedingen steun van de gedaalde inflatie, loonstijgingen en een sterke arbeidsmarkt. "Ondanks dalende winstmarges zullen de investeringen profiteren van een geleidelijke versoepeling van de kredietvoorwaarden", aldus de commissie.

Brussel benadrukt dat de verwachtingen zijn omgeven door onzekerheid door aanhoudende geopolitieke spanningen en het risico op een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. De stijging van de scheepvaartkosten als gevolg van handelsverstoringen in de Rode Zee heeft naar verwachting slechts een "marginaal effect" op de inflatie. "Verdere verstoringen kunnen echter leiden tot nieuwe knelpunten in de aanvoer, die de productie zouden kunnen verstikken en de prijzen kunnen opdrijven."

Meer uit Financieel

Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

2 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

3 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

4 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

7 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

8 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

9 uur geleden