Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeivertraging en inflatie drukken sentiment op beurzen Azië

Groeivertraging en inflatie drukken sentiment op beurzen Azië

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. De zorgen over de mindere economische groei en de aanhoudend hoge inflatie bleven het sentiment onder beurshandelaren bepalen. Beleggers kijken deze week vooral uit naar de publicatie van de notulen van de Amerikaanse centralebankenkoepel, waarin mogelijk meer aanwijzingen staan over aanstaande renteverhogingen.

Een verlaging van de rente door de Chinese centrale bank deed de markten weinig goeds. Beleggers leken zich vooral zorgen te maken over de aanhoudende maatregelen om verspreiding van het coronavirus in te dammen. China is de op een na grootste economie ter wereld. Lockdowns en andere maatregelen in het land zorgen voor verdere problemen in de leveringsketens wereldwijd.

Verder zorgde tegenvallende verslagen van winkelbedrijven voor onzekerheid op de markten. Zeker in de tijd dat de rentes stap voor stap worden verhoogd, de energieprijzen de pan uit rijzen en de oorlog in Oekraïne onder andere zorgt voor fors duurdere grondstoffen.

Kospi

In Tokio sloot de Nikkei-index ondanks het bedrukte sentiment met een winst van 1 procent op 27.001,52 punten. De Kospi in Seoul ging nipt omhoog ondanks tekenen dat de export van het land vertraagt. In Hongkong speelde de Hang Seng-index 1 procent kwijt door koersverliezen bij de grote Chinese techbedrijven. Shanghai noteerde vrijwel vlak.

Sydney daalde een fractie na de verkiezing van afgelopen weekend, waarbij de centrum-linkse Labor-partij een einde maakte aan een decennium van conservatief bewind. De verwachting is dat de nieuwe regering van premier Anthony Albanese een aantal beleidswijzigingen zal doorvoeren, met name op het gebied van klimaatverandering. Volgens economen is het onwaarschijnlijk dat de nieuwe koers de groeiprognoses zullen verstoren.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Tesla keuren megabeloning Musk goed

AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.

5 minuten geleden
Gunvor ziet af van aankoop buitenlandse bezittingen Lukoil

GENÈVE (ANP/RTR) - De Zwitserse grondstoffenhandelaar Gunvor ziet ervan af om buitenlandse bezittingen van de Russische olieproducent Lukoil te kopen, nadat het Amerikaanse ministerie van Financiën zich op X tegen de deal had verzet.

7 minuten geleden
Aandeelhouders Tesla keuren megabeloning Musk goed

AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.

7 uur geleden
Verliezen op Wall Street, eigenaar Snapchat wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarbij vooral de techfondsen werden geraakt door hernieuwde zorgen bij beleggers over de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven en de enorme investeringen in AI. Snap, het moederbedrijf van het populaire socialemediaplatform Snapchat, deed het juist wel goed op Wall Street dankzij positief ontvangen resultaten.

8 uur geleden
Detailhandel VS verwacht recorduitgaven in feestdagenperiode

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).

8 uur geleden
Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

9 uur geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

10 uur geleden