Groeitempo industrie eurozone neemt iets af in februari
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het groeitempo van de industrie in het eurogebied is in februari licht afgenomen. Dat meldt de Britse marktonderzoeker IHS Markit op basis van definitieve cijfers. De vraag naar goederen in het eurogebied blijft volgens economen van IHS Markit sterk nu Europa de omikrongolf achter zich laat, maar de hoog oplopende inflatie en de oorlog in Oekraïne vormen wel een bedreiging.
Van de grote economieën in de eurozone groeide de Duitse industrie in februari minder hard dan in januari. De bedrijvigheid in de Franse industrie nam daarentegen juist sterk toe. De Italiaanse industrie liet een stabiele groei laten zien.
De oorlog in Oekraïne dreigt volgens econoom Joe Hayes van IHS Markit de groei van de industrie in het eurogebied wel onder druk te zetten. Ook zorgt het conflict voor meer inflatierisico door de sterk gestegen olieprijzen.
De Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi) waarschuwde eerder al dat de oorlog in Oekraïne de Nederlandse industrie zal opzadelen met hogere kosten. Zo zullen onder meer de prijzen voor olie, gas en metaal naar verwachting verder oplopen. Ook zullen ondernemers last krijgen van de sancties tegen Rusland.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
21 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
22 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
1 dag geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
1 dag geleden