Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeispurt aantal webwinkels lijkt ten einde, meldt KVK

Groeispurt aantal webwinkels lijkt ten einde, meldt KVK

DEN HAAG (ANP) - De groei van het aantal webwinkels in Nederland vlakt af. De Kamer van Koophandel (KVK) meldt in een maandelijks rapport dat de branche qua omvang enigszins verzadigd lijkt te zijn. Afgelopen maand kwamen er 1868 nieuwe webshops bij. Dat betekende een daling van 42 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.

De afgelopen twee jaar nam het aantal webshops volgens de KVK nog keer op keer toe. Dat was vooral het gevolg van de coronapandemie. Daardoor waren er extra mogelijkheden voor onlineverkopen. Tegelijkertijd moesten eigenaren van puur fysieke winkels op zoek naar alternatieve verkoopkanalen toen zij dicht moesten.

Het totale aantal starters was in februari dit jaar nagenoeg gelijk aan het aantal starters een jaar eerder. Volgens de KVK-gegevens ging het om een stijging met 0,4 procent tot ruim 21.000 nieuwe bedrijven. Volgens de KVK was het aantal stoppers lastiger te vergelijken, vanwege eerder opschoonacties in het Handelsregister. Maar al met al lijkt er sprake van een toename van het aantal nieuwe bedrijven.

2,2 miljoen bedrijven

Het totale aantal Nederlandse ondernemingen per 1 maart dit jaar steeg verder naar ruim 2,2 miljoen bedrijven. Dat betekende een toename van bijna 6 procent op jaarbasis.

Verder benadrukt de KVK dat het aantal faillissementen nog altijd laag blijft. Afgelopen maand ging het om 137 bedrijven. Volgens de KVK zal er wel een inhaalslag komen later dit jaar. Dat komt mede door de toenemende schulden van een specifieke groep ondernemers, onder andere in de horeca.

Het aantal bedrijven in de sector persoonlijke dienstverlening zoals kappers, pedicures en schoonheidssalons nam afgelopen maand het sterkst toe. Van dit soort bedrijven kwamen er 825 bij, tegen 507 in februari vorig jaar. Dit komt voor een groot deel door de heropening van de economie. Mogelijk hebben nieuwe ondernemers het afbouwen van de coronamaatregelen afgewacht.

Meer uit Financieel

Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

18 minuten geleden
Toezichthouder Fed ziet geen strafbare feiten bij verbouwing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.

1 uur geleden
Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

2 uur geleden
Bloomberg: mededingingsautoriteit VS onderzoekt AI-bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.

2 uur geleden
AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

3 uur geleden
EASA waarschuwt voor vliegen door Saudisch luchtruim

KEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.

4 uur geleden
Belangenclub vreest voor pensioenen ondernemers door box 3-plan

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.

4 uur geleden