Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiende zorg om Gaza drukt stempel op overleg EU-landen

Groeiende zorg om Gaza drukt stempel op overleg EU-landen

LUXEMBURG (ANP) - De buitenlandministers van de EU-landen overleggen maandag in Luxemburg over de oorlog tussen Israël en Hamas. Ze maken zich steeds meer zorgen over de gevolgen van de Israëlische tegenaanvallen op de Gazastrook. De roep om een staakt-het-vuren klinkt langzaam maar zeker luider.

De EU-landen denken van oudsher heel verschillend over het slepende conflict tussen Israël en de Palestijnen. Maar na de bloedige verrassingsaanval van Hamas twee weken geleden spraken ze toch eensgezind hun steun voor Israël uit. Nu Israël het dichtbevolkte en berooide Gaza, waar Hamas de baas is, dag in dag uit bestookt, worden er meer kanttekeningen geplaatst. Zowel onder Nederlandse als onder Europese ambtenaren gaan open brieven rond met kritiek op de volgens de opstellers te onvoorwaardelijke steun voor Israël.

Veel EU-lidstaten verleggen de nadruk de afgelopen dagen allengs naar de noden van de Gazanen. Ook Nederland pleit inmiddels voor gevechtspauzes om hulp te kunnen aanvoeren en mensen in veiligheid te brengen. Voorzichtig klinken ook twijfels over het grondoffensief in de Gazastrook waar Israël zich voor zou opmaken.

Meer uit Buitenland

Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

10 minuten geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

11 minuten geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

40 minuten geleden
Trump over oorlog met Iran: grote golf moet nog komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."

54 minuten geleden
Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.

1 uur geleden
Frankrijk wil ruimere kernwapenparaplu, ook met Nederland

ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Deze bondgenoten mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens. In geval van "crisis" kunnen die wapens ook in de partnerlanden worden gestationeerd.

1 uur geleden
Rutte prijst aanval op Iran, wijst op Iraans terreurgevaar

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.

2 uur geleden