Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiende zorg om Gaza drukt stempel op overleg EU-landen

Groeiende zorg om Gaza drukt stempel op overleg EU-landen

LUXEMBURG (ANP) - De buitenlandministers van de EU-landen overleggen maandag in Luxemburg over de oorlog tussen Israël en Hamas. Ze maken zich steeds meer zorgen over de gevolgen van de Israëlische tegenaanvallen op de Gazastrook. De roep om een staakt-het-vuren klinkt langzaam maar zeker luider.

De EU-landen denken van oudsher heel verschillend over het slepende conflict tussen Israël en de Palestijnen. Maar na de bloedige verrassingsaanval van Hamas twee weken geleden spraken ze toch eensgezind hun steun voor Israël uit. Nu Israël het dichtbevolkte en berooide Gaza, waar Hamas de baas is, dag in dag uit bestookt, worden er meer kanttekeningen geplaatst. Zowel onder Nederlandse als onder Europese ambtenaren gaan open brieven rond met kritiek op de volgens de opstellers te onvoorwaardelijke steun voor Israël.

Veel EU-lidstaten verleggen de nadruk de afgelopen dagen allengs naar de noden van de Gazanen. Ook Nederland pleit inmiddels voor gevechtspauzes om hulp te kunnen aanvoeren en mensen in veiligheid te brengen. Voorzichtig klinken ook twijfels over het grondoffensief in de Gazastrook waar Israël zich voor zou opmaken.

Meer uit Buitenland

Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

44 minuten geleden
Twee agenten geschorst om vluchten tijdens schietpartij in Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.

1 uur geleden
Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

1 uur geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

3 uur geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

3 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

5 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

6 uur geleden