Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiende onrust in Marseille om sluiting horecazaken

Groeiende onrust in Marseille om sluiting horecazaken

MARSEILLE (ANP/RTR/DPA/AFP) - Honderden mensen hebben bij een rechtbank in Marseille gedemonstreerd tegen het besluit horecazaken vanaf zaterdag zeker twee weken te sluiten. Die maatregel is bedoeld om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, maar pakt volgens critici rampzalig uit voor de plaatselijke economie.

Bij de rechtbank verzamelden zich uitbaters van restaurants en medewerkers uit de horeca. Een van de demonstranten zei dat de wanhoop heeft toegeslagen. "Een complete sector wordt in crisis gestort: leveranciers, organisatoren van evenementen, discotheken", zei hij. "Verwachten ze dat we in stilte gaan sterven?"

Het coronavirus grijpt in Frankrijk weer snel om zich heen. De autoriteiten maakten donderdag bekend dat ruim 16.000 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld: het hoogste aantal tot dusver. De Franse regering heeft ondernemingen die worden getroffen door de maatregelen financiële steun in het vooruitzicht gesteld.

Minister van Volksgezondheid Olivier Véran wordt vrijdagmiddag verwacht in Marseille. Betogers hebben al laten weten dan ook actie te zullen voeren.

Meer uit Buitenland

Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

2 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

6 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

6 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

7 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

8 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

9 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

9 uur geleden