Groeiende onrust in Marseille om sluiting horecazaken
MARSEILLE (ANP/RTR/DPA/AFP) - Honderden mensen hebben bij een rechtbank in Marseille gedemonstreerd tegen het besluit horecazaken vanaf zaterdag zeker twee weken te sluiten. Die maatregel is bedoeld om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, maar pakt volgens critici rampzalig uit voor de plaatselijke economie.
Bij de rechtbank verzamelden zich uitbaters van restaurants en medewerkers uit de horeca. Een van de demonstranten zei dat de wanhoop heeft toegeslagen. "Een complete sector wordt in crisis gestort: leveranciers, organisatoren van evenementen, discotheken", zei hij. "Verwachten ze dat we in stilte gaan sterven?"
Het coronavirus grijpt in Frankrijk weer snel om zich heen. De autoriteiten maakten donderdag bekend dat ruim 16.000 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld: het hoogste aantal tot dusver. De Franse regering heeft ondernemingen die worden getroffen door de maatregelen financiële steun in het vooruitzicht gesteld.
Minister van Volksgezondheid Olivier Véran wordt vrijdagmiddag verwacht in Marseille. Betogers hebben al laten weten dan ook actie te zullen voeren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Thomas Massie, een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd dat hij "absoluut" een voorstel tot afzetting indient tegen minister van Defensie Pete Hegseth zodra het Huis volgende week weer bijeenkomt. Om zo'n procedure te starten is een gewone meerderheid in het Huis genoeg.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De onafhankelijke journalist Yoani Sánchez, een gerespecteerde verslaggever in Cuba, heeft bekendgemaakt dat ze is vrijgelaten na een "willekeurige detentie" van enkele uren in Havana.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De opwarming van de aarde kan in theorie rond 2050 tot stilstand worden gebracht, bij een opwarming van circa 1,7 graden ten opzichte van de pre-industriële tijd, concluderen onderzoekers van Climate Analytics in een vrijdag verschenen rapport. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten er twee dingen gebeuren: fossiele brandstoffen als olie, gas en kolen moeten zo snel mogelijk worden afgebouwd én de uitstoot van methaangas en andere broeikasgassen die relatief kort in de atmosfeer blijven hangen moet nu echt worden aangepakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Volgens voorlopige cijfers die het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken om 20.00 uur naar buiten bracht, zijn er donderdag door heel Frankrijk 448 mensen gearresteerd bij nieuwe protesten tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Daarnaast raakten in totaal 53 leden van de veiligheidstroepen gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in het Witte Huis een ontmoeting gehad met de Russische presidentiële gezant Kirill Dmitrijev. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee. Na afloop zei Trump tegen verslaggevers dat er een "groot akkoord" aan zit te komen dat "meer dan alleen Oekraïne" en "mogelijk heel Europa" omvat. Details gaf hij niet.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.
4 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.
6 uur geleden