Groeiend Twitter verdient meer aan adverteerders
SAN FRANCISCO (ANP) - Socialmediabedrijf Twitter heeft in het tweede kwartaal bijna driekwart meer omzet behaald dan een jaar eerder. Dat kwam vooral doordat adverteerders de site met miniblogs aantrekkelijker vonden dan voorheen. Daarnaast kwamen er meer vaste gebruikers bij op Twitter.
Volgens topman Jack Dorsey heeft Twitter de voorbije periode veel werk gemaakt van nieuwe mogelijkheden voor bedrijven om reclame te maken. Voorheen was Twitter vooral afhankelijk van grote merken die met hun advertenties hun naamsbekendheid op peil willen houden. Maar nu heeft het bedrijf meer functies ontwikkeld om mensen via het platform direct te verleiden om op advertenties in te gaan, waardoor het net als Facebook aantrekkelijker moet worden voor kleine en middelgrote bedrijven.
Het leverde het in San Francisco gevestigde techbedrijf een kwartaalomzet op van bijna 1,2 miljard dollar, 74 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Die forse stijging geeft wel een enigszins vertekend beeld, want in het voorjaar van 2020 schortten bedrijven massaal hun uitgaven aan reclames op uit onzekerheid over de coronapandemie. Het aantal dagelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 206 miljoen.
Twitter zag ook de kosten oplopen, mede doordat het bedrijf veel technologisch geschoold talent moet aantrekken om nieuwe functies voor de berichtendienst te ontwikkelen. Toch wist het bedrijf een nettowinst te boeken van 66 miljoen dollar, tegenover een verlies van 1,4 miljard dollar een jaar eerder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het hoofd van de Britse luchtverkeersleiding NATS heeft een cyberaanval uitgesloten als oorzaak van de storing die voor veel geannuleerde vluchten heeft gezorgd. De storing heeft meer dan 1000 vluchten op Britse luchthavens ontregeld. Dinsdag werden er tientallen vluchten geschrapt op Schiphol vanwege het technische probleem.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een klein verlies begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt vanwege de stijgende olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De prijs van een vat Brentolie, oftewel olie uit het Midden-Oosten en Europa, nadert de 100 dollar per vat. Ook gas werd opnieuw duurder. De hogere energieprijzen dreigen de inflatie verder aan te jagen en vergroten de kans op renteverhogingen door de centrale banken.
1 uur geledenARTEIXO (ANP) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in zijn eerste jaarhelft meer omzet geboekt door goede verkopen van de lente- en zomercollecties en stelt ook dat zijn collecties voor de herfst en winter goed worden ontvangen door klanten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan dit jaar en volgend jaar verder omhoog, ondanks een afkoeling van de huizenmarkt door meer aanbod. Dat verwachten economen van Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van het land. In het vorige kwartaalbericht gingen ze voor de rest van dit jaar nog uit van stagnerende huizenprijzen.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".
4 uur geleden