Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiend animo voor acties in horeca

Groeiend animo voor acties in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De animo voor acties waarbij horecagelegenheden ondanks lockdownregels toch opengaan groeit, nu is uitgelekt dat deze branche nog op slot blijft wegens de aantallen coronabesmettingen. Sommige gemeenten gaan het tijdelijk gedogen als eetgelegenheden en restaurants drankjes of eten gaan serveren, omdat dit als protest gezien kan worden. Maar een restaurant in Ommen gaat radicaler te werk en kondigt aan de deuren permanent te openen.

"Wij gaan zaterdag open en blijven dat ook", zegt Ruben Strating van restaurant en bar De Vrienden in Ommen. "We hebben tot nu toe alleen maar goede reacties gekregen. Ik zit tot aan mijn nek volgeboekt."

Strating is van plan alleen gasten voor het restaurantgedeelte van zijn zaak te ontvangen, die aan tafels kunnen plaatsnemen met voldoende afstand van anderen. Hij verwacht dat de gemeente wel zal optreden tegen de actie, maar bang voor een boete is hij niet. "Ik ben na twee jaar ellende het stadium van bang zijn wel voorbij. In vind niet dat je ons gesloten kan houden als in de rest van Europa de horeca wel open kan."

Zaken toch open

De Gedeputeerde Staten van Overijssel pleitte woensdag al voor een minder strenge lockdown. Strating ziet daarin bewijs dat de roep voor heropening van gesloten bedrijven breed gedeeld wordt.

De voorzitter van de Overijsselse afdeling van KHN, Geerlof Kanis, hoort en ziet dat horecazaken in meerdere gemeenten in de provincie zaterdag opengaan. Dat gebeurt in overleg met de gemeenten, die het onder het mom van protestactie kortstondig willen gedogen. Onder andere in het Twentse Tubbergen staat zo'n actiedag op het programma, schrijft de regionale krant Tubantia. Zelf is Kanis niet van plan zijn Grand Café Centraal in Haaksbergen te openen, omdat het inslaan van voorraden voor één dag ondoenlijk is. "En persoonlijk ben ik van mening dat je meer opschiet met overleg."

Groei

In het Limburgse Valkenburg gaan horecabedrijven vrijdag samen met winkeliers bij wijze van protest open, ondanks dat die laatste groep ondernemers volgens uitgelekte berichten versoepelingen tegemoet kan zien. Volgens initiatiefneemster Peggy Michielsen willen veel horecaondernemers meedoen. "In de appgroep heeft nog maar één ondernemer gezegd niet mee te willen doen."

Horecatycoon Laurens Meyer met verspreid over Nederland tientallen horecazaken, heeft wel oren naar een grootschalige protestactie waarbij restaurants en cafés weer opengaan. 140 regionale afdelingen van KHN hebben een oproep ondertekend om ook de horeca te openen als winkels uit de lockdown mogen, en volgens Meyer wordt er overlegd of er ook acties komen. "De actiebereidheid groeit heel hard. Als ze besluiten iets te doen, dan doen wij mee."

Meer uit Binnenland

Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

1 uur geleden
OM-medewerker aangehouden, onder meer om verkiezingsfraude

UTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.

1 uur geleden
Minder overlast in Hoogeveen, extra politie-inzet afgebouwd

HOOGEVEEN (ANP) - De extra politie-inzet in het centrum van Hoogeveen wordt afgebouwd, meldt burgemeester Martijn Breukelman in een brief aan de gemeenteraad. Wekenlang veroorzaakten met name jongeren daar overlast, maar die is volgens de burgemeester duidelijk afgenomen. In overleg met politie en Openbaar Ministerie heeft de burgemeester besloten dat strengere regels niet meer nodig zijn.

1 uur geleden
Vrijspraak voor fatale explosie drugslab Schammenkamp Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Jalal O. (37) dinsdag vrijgesproken van het veroorzaken van een explosie in een drugslab aan de Schammenkamp in Rotterdam. Daarbij kwamen op 29 januari 2024 drie mensen om het leven. Twee personen raakten gewond, de ravage was enorm. Volgens de rechtbank is er niet genoeg bewijs voor een veroordeling.

2 uur geleden
OM eist 12 jaar cel en tbs voor doodtrappen vriendin in Vlijmen

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Coen K. (36), die ervan wordt verdacht zijn vriendin Jessica Brants vorig jaar juli in Vlijmen te hebben doodgeschopt.

2 uur geleden
NPO wist dat songfestivaldeelname ingewikkeld zou worden

HILVERSUM (ANP) - De NPO zegt de gevoeligheden rondom het wel of niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival niet te hebben onderschat. "Dat het ingewikkeld zou worden, dat wisten we wel", zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over de beslissing volgend jaar toch weg te blijven van het muziekevenement.

2 uur geleden
EBU vindt NPO-besluit over songfestival 'zeer jammer'

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.

5 uur geleden