Groeiend aantal voetbalblessures kost vijf topliga's 732 miljoen
LONDEN (ANP/RTR) - Blessures kostten de voetbalclubs uit de vijf beste nationale competities vorig seizoen 732 miljoen euro. Het is geld dat aan salarissen is betaald terwijl spelers niet konden voetballen, meldde verzekeraar Howden in zijn jaarlijkse rapport over blessures in de Engelse Premier League, de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga, de Franse Ligue 1 en de Italiaanse Serie A.
Het ging vorig seizoen in die vijf competities samen om in totaal 4123 blessures, 4 procent meer dan het seizoen daarvoor en 37 procent meer dan in het seizoen 2020/2021. De verzekeraar ontdekte dat spelers in de Bundesliga het vaakst een blessure opliepen, maar dat de hoogste kosten werden gemaakt in de Premier League.
Het rapport raakt een actueel item in het internationale topvoetbal, waar wordt geklaagd over de te volle speelkalender en daarmee de overbelasting van voetballers. Spelersvakbond FIFPro diende maandag samen met Europese liga's een klacht in bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.
Competities
"Nu de drukte in de wedstrijden toeneemt met uitgebreide competities in binnen- en buitenland, zien we meer spelers voor langere periodes aan de kant staan", zei James Burrows, hoofd sport bij Howden. Hij ziet voor dit seizoen nu al een "opmerkelijke stijging van 5 procent in blessurekosten."
In het rapport van Howden staat dat vorig seizoen in de Bundesliga elke 52 minuten een speler geblesseerd raakte, het vaakst in de vijf topcompetities. Borussia Mönchengladbach telde meer dan honderd blessures in een heel seizoen. De blessurekosten in de Premier League bedroegen 318 miljoen euro, het hoogst van de vijf liga's. Manchester United moest 39 miljoen betalen aan spelers die niet beschikbaar waren door een kwetsuur.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
7 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
8 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
11 uur geleden