Groeiend aantal voetbalblessures kost vijf topliga's 732 miljoen
LONDEN (ANP/RTR) - Blessures kostten de voetbalclubs uit de vijf beste nationale competities vorig seizoen 732 miljoen euro. Het is geld dat aan salarissen is betaald terwijl spelers niet konden voetballen, meldde verzekeraar Howden in zijn jaarlijkse rapport over blessures in de Engelse Premier League, de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga, de Franse Ligue 1 en de Italiaanse Serie A.
Het ging vorig seizoen in die vijf competities samen om in totaal 4123 blessures, 4 procent meer dan het seizoen daarvoor en 37 procent meer dan in het seizoen 2020/2021. De verzekeraar ontdekte dat spelers in de Bundesliga het vaakst een blessure opliepen, maar dat de hoogste kosten werden gemaakt in de Premier League.
Het rapport raakt een actueel item in het internationale topvoetbal, waar wordt geklaagd over de te volle speelkalender en daarmee de overbelasting van voetballers. Spelersvakbond FIFPro diende maandag samen met Europese liga's een klacht in bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.
Competities
"Nu de drukte in de wedstrijden toeneemt met uitgebreide competities in binnen- en buitenland, zien we meer spelers voor langere periodes aan de kant staan", zei James Burrows, hoofd sport bij Howden. Hij ziet voor dit seizoen nu al een "opmerkelijke stijging van 5 procent in blessurekosten."
In het rapport van Howden staat dat vorig seizoen in de Bundesliga elke 52 minuten een speler geblesseerd raakte, het vaakst in de vijf topcompetities. Borussia Mönchengladbach telde meer dan honderd blessures in een heel seizoen. De blessurekosten in de Premier League bedroegen 318 miljoen euro, het hoogst van de vijf liga's. Manchester United moest 39 miljoen betalen aan spelers die niet beschikbaar waren door een kwetsuur.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
8 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
13 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden