Groeiend aantal voetbalblessures kost vijf topliga's 732 miljoen
LONDEN (ANP/RTR) - Blessures kostten de voetbalclubs uit de vijf beste nationale competities vorig seizoen 732 miljoen euro. Het is geld dat aan salarissen is betaald terwijl spelers niet konden voetballen, meldde verzekeraar Howden in zijn jaarlijkse rapport over blessures in de Engelse Premier League, de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga, de Franse Ligue 1 en de Italiaanse Serie A.
Het ging vorig seizoen in die vijf competities samen om in totaal 4123 blessures, 4 procent meer dan het seizoen daarvoor en 37 procent meer dan in het seizoen 2020/2021. De verzekeraar ontdekte dat spelers in de Bundesliga het vaakst een blessure opliepen, maar dat de hoogste kosten werden gemaakt in de Premier League.
Het rapport raakt een actueel item in het internationale topvoetbal, waar wordt geklaagd over de te volle speelkalender en daarmee de overbelasting van voetballers. Spelersvakbond FIFPro diende maandag samen met Europese liga's een klacht in bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.
Competities
"Nu de drukte in de wedstrijden toeneemt met uitgebreide competities in binnen- en buitenland, zien we meer spelers voor langere periodes aan de kant staan", zei James Burrows, hoofd sport bij Howden. Hij ziet voor dit seizoen nu al een "opmerkelijke stijging van 5 procent in blessurekosten."
In het rapport van Howden staat dat vorig seizoen in de Bundesliga elke 52 minuten een speler geblesseerd raakte, het vaakst in de vijf topcompetities. Borussia Mönchengladbach telde meer dan honderd blessures in een heel seizoen. De blessurekosten in de Premier League bedroegen 318 miljoen euro, het hoogst van de vijf liga's. Manchester United moest 39 miljoen betalen aan spelers die niet beschikbaar waren door een kwetsuur.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
6 uur geleden