Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiend aantal voetbalblessures kost vijf topliga's 732 miljoen

Groeiend aantal voetbalblessures kost vijf topliga's 732 miljoen

LONDEN (ANP/RTR) - Blessures kostten de voetbalclubs uit de vijf beste nationale competities vorig seizoen 732 miljoen euro. Het is geld dat aan salarissen is betaald terwijl spelers niet konden voetballen, meldde verzekeraar Howden in zijn jaarlijkse rapport over blessures in de Engelse Premier League, de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga, de Franse Ligue 1 en de Italiaanse Serie A.

Het ging vorig seizoen in die vijf competities samen om in totaal 4123 blessures, 4 procent meer dan het seizoen daarvoor en 37 procent meer dan in het seizoen 2020/2021. De verzekeraar ontdekte dat spelers in de Bundesliga het vaakst een blessure opliepen, maar dat de hoogste kosten werden gemaakt in de Premier League.

Het rapport raakt een actueel item in het internationale topvoetbal, waar wordt geklaagd over de te volle speelkalender en daarmee de overbelasting van voetballers. Spelersvakbond FIFPro diende maandag samen met Europese liga's een klacht in bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.

Competities

"Nu de drukte in de wedstrijden toeneemt met uitgebreide competities in binnen- en buitenland, zien we meer spelers voor langere periodes aan de kant staan", zei James Burrows, hoofd sport bij Howden. Hij ziet voor dit seizoen nu al een "opmerkelijke stijging van 5 procent in blessurekosten."

In het rapport van Howden staat dat vorig seizoen in de Bundesliga elke 52 minuten een speler geblesseerd raakte, het vaakst in de vijf topcompetities. Borussia Mönchengladbach telde meer dan honderd blessures in een heel seizoen. De blessurekosten in de Premier League bedroegen 318 miljoen euro, het hoogst van de vijf liga's. Manchester United moest 39 miljoen betalen aan spelers die niet beschikbaar waren door een kwetsuur.

Meer uit Voetbal

Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

7 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

7 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

8 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

8 uur geleden
PSV en Ajax verdienen tientallen miljoenen in Champions League

EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.

8 uur geleden
Benfica door in CL na spectaculaire zege (4-2) tegen Real Madrid

LISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.

8 uur geleden
Vijf Engelse clubs naar achtste finales Champions League

LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.

9 uur geleden