Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groeiend aantal voetbalblessures kost vijf topliga's 732 miljoen

Groeiend aantal voetbalblessures kost vijf topliga's 732 miljoen

LONDEN (ANP/RTR) - Blessures kostten de voetbalclubs uit de vijf beste nationale competities vorig seizoen 732 miljoen euro. Het is geld dat aan salarissen is betaald terwijl spelers niet konden voetballen, meldde verzekeraar Howden in zijn jaarlijkse rapport over blessures in de Engelse Premier League, de Duitse Bundesliga, de Spaanse La Liga, de Franse Ligue 1 en de Italiaanse Serie A.

Het ging vorig seizoen in die vijf competities samen om in totaal 4123 blessures, 4 procent meer dan het seizoen daarvoor en 37 procent meer dan in het seizoen 2020/2021. De verzekeraar ontdekte dat spelers in de Bundesliga het vaakst een blessure opliepen, maar dat de hoogste kosten werden gemaakt in de Premier League.

Het rapport raakt een actueel item in het internationale topvoetbal, waar wordt geklaagd over de te volle speelkalender en daarmee de overbelasting van voetballers. Spelersvakbond FIFPro diende maandag samen met Europese liga's een klacht in bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.

Competities

"Nu de drukte in de wedstrijden toeneemt met uitgebreide competities in binnen- en buitenland, zien we meer spelers voor langere periodes aan de kant staan", zei James Burrows, hoofd sport bij Howden. Hij ziet voor dit seizoen nu al een "opmerkelijke stijging van 5 procent in blessurekosten."

In het rapport van Howden staat dat vorig seizoen in de Bundesliga elke 52 minuten een speler geblesseerd raakte, het vaakst in de vijf topcompetities. Borussia Mönchengladbach telde meer dan honderd blessures in een heel seizoen. De blessurekosten in de Premier League bedroegen 318 miljoen euro, het hoogst van de vijf liga's. Manchester United moest 39 miljoen betalen aan spelers die niet beschikbaar waren door een kwetsuur.

Meer uit Voetbal

Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

38 minuten geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

40 minuten geleden
Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

4 uur geleden
Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

14 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

18 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

20 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

20 uur geleden