Groei van bestellingen voor maaltijdbezorger Deliveroo
LONDEN (ANP) - Maaltijd- en boodschappenbezorger Deliveroo heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer bestellingen verwerkt. De concurrent van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway spreekt van solide groei ten opzichte van een jaar geleden. Toen profiteerde Deliveroo van de lockdownmaatregelen in veel markten waardoor mensen dus vaker thuis lieten bezorgen.
Het aantal bestellingen steeg op jaarbasis met 18 procent en de totale waarde van die orders ging met 12 procent omhoog. Deliveroo meldde geen concrete winst- of omzetcijfers. Het bedrijf zegt dat zowel op de Britse markt, de belangrijkste voor Deliveroo, als bij het internationale segment vooruitgang was te zien. Deliveroo is onder meer actief in Nederland.
Het bedrijf meldde verder dat het zijn aanbod vergroot. Zo wordt een samenwerking met Amazon Prime uitgebreid naar Frankrijk en Italië. Ook samenwerkingen bij boodschappenbezorging met de supermarkten Waitrose in Engeland en Carrefour in Italië worden uitgebreid.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.
6 minuten geledenTOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Bij de bedrijven was chemicaliëndistributeur IMCD koploper dankzij goed ontvangen cijfers. De chipfondsen gingen echter opnieuw omlaag, ondanks sterke resultaten van chiptoeleverancier ASMI. Daarmee zette de chipsector de zware neergang van deze week door vanwege zorgen bij beleggers over onder meer toenemende concurrentie uit China.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.
6 uur geleden