Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Groei universiteit niet ten koste kwaliteit'

'Groei universiteit niet ten koste kwaliteit'

DEN HAAG (ANP) - Zowel het aantal studenten aan Nederlandse universiteiten als de kwaliteit van het onderwijs is het afgelopen jaar toegenomen. Die conclusie trekt de redactie van de Keuzegids Universiteiten, die ieder jaar inventariseert hoe het wetenschappelijk onderwijs ervoor staat. Volgens de Keuzegids beoordelen studenten het onderwijs hoger en studeren ze ook sneller af.

Van alle vwo'ers die in 2014 aan een universitaire opleiding begonnen, had 59,4 procent na vier jaar een diploma op zak. Het zogenoemde studiesucces ligt daarmee op het hoogste niveau sinds 2006. Ter vergelijking: van de studenten die in 2002 begonnen, had slechts 38,7 procent na vier jaar een opleiding afgerond. De toegenomen tevredenheid over de kwaliteit komt vooral doordat studenten de wetenschappelijke vorming en de faciliteiten van hun opleidingsinstituten hoger beoordelen dan een jaar eerder.

In de Keuzegids worden gegevens gebundeld over alle universitaire bacheloropleidingen. De Wageningen Universiteit blinkt het meest uit volgens de gids, gevolgd door de Universiteit Twente in Enschede. De studie die het hoogst is beoordeeld van allemaal is plantenwetenschappen in Wageningen.

Van de "brede klassieke universiteiten" voert de Radboud Universiteit in Nijmegen de lijst aan, gevolgd door de VU in Amsterdam. De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) stond de afgelopen jaren steevast eerste of tweede op de ranglijst, maar zakt nu naar een vierde plaats. Volgens de Keuzegids lijkt de RUG "last te hebben van groeipijn". Wel staan twee studies in Groningen in de top vijf van best beoordeelde opleidingen: archeologie en 'minorities & multilingualism'.

"Voorlopig lijkt het erop dat de hogere instroom van universitaire studenten geen afbreuk doet aan de inhoudelijke kwaliteit van het onderwijs", concluderen de samenstellers van de gids. "De vraag is natuurlijk: heeft het Nederlands universitair onderwijs ondertussen zijn top bereikt, of houdt deze stijging in kwaliteit ook de komende jaren nog aan?"

Meer uit Binnenland

Tekort studentenhuisvesting hoog ondanks nieuwbouw

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."

6 minuten geleden
Heumen besluit donderdag over sluiting huis Overasselt na geweld

HEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.

37 minuten geleden
Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

1 uur geleden
Politie vindt verdachte tas bij zoekactie na geweld Overasselt

WIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.

2 uur geleden
Politieke spanning in provincie Groningen om twee windturbines

N i e u w bericht, meer informatie over debat in alle alinea's na de 1eGRONINGEN (ANP) - In de provinciale politiek in Groningen is spanning ontstaan over de plaatsing van twee windturbines in de Emmapolder bij de Eemshaven. Dit zou jaren geleden zijn afgesproken met het ontwikkelingsbedrijf Wintermolen, maar energiebedrijf Vattenfall wil op deze locatie 24 windturbines neerzetten en heeft daar een vergunning voor.

2 uur geleden
Twee boeren bekeurd om afplakken kenteken bij protest Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Twee boeren hebben woensdag een bekeuring gekregen rond de demonstratie bij het provinciehuis in Leeuwarden. Ze hadden het kenteken van hun tractor afgeplakt. Eerder op de dag hadden ze daar al een waarschuwing voor gekregen. Agenten zagen ze later opnieuw met een onleesbaar nummerbord.

3 uur geleden
Verdachte schietpartij Schoonhoven: weet niets van opdracht Iran

DEN HAAG (ANP) - De 27-jarige man die ervan wordt verdacht op 19 maart een medewerker van de politie te hebben neergeschoten in Schoonhoven, stelt dat hij niets weet van een opdracht van het Iraanse regime. Dat zei zijn advocaat Gerald Roethof woensdag tijdens een eerste inleidende zitting van de strafzaak in de rechtbank in Den Haag. Ook zegt Hasan B. dat hij niet wist dat het slachtoffer van Iraanse afkomst is en bij de politie werkte.

3 uur geleden