Groei luchthaven Berlijn, maar nog ver onder niveau van pre-covid
BERLIJN (ANP/DPA) - De belangrijke Duitse luchthaven Berlin Brandenburg Airport (BER) verwacht dit jaar tot ongeveer 27 miljoen passagiers te verwerken, een stijging ten opzichte van de 25,5 miljoen reizigers vorig jaar. Dat zijn er nog altijd aanzienlijk minder dan in 2019, voordat de coronapandemie uitbrak. Toen ging het om meer dan 35 miljoen passagiers.
Vorig jaar groeiden de passagiersaantallen met 10 procent vergeleken met 2023. Volgens Aletta von Massenbach, topvrouw van BER, hangt haar verwachting wel af van geopolitieke ontwikkelingen en de economische situatie. Zij waarschuwde ook dat de hoge belastingen en heffingen in Duitsland een rem zetten op de groei van de Duitse luchtvaart.
Schiphol Airport, dat in 2019 nog bijna 72 miljoen passagiers bediende, heeft juist te maken met plannen voor krimp. De Nederlandse overheid wil het maximum aantal vliegbewegingen dit jaar terugbrengen, onder meer vanwege geluidshinder en klimaatafspraken. Toch verwacht Schiphol wel om dit jaar voor het eerst meer passagiers te hebben dan voor de coronacrisis. Hoeveel passagiers de luchthaven vorig jaar precies heeft bediend is nog niet bekend, maar topman Pieter van Oord rekende eind augustus op 65 miljoen tot 68 miljoen reizigers.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
17 uur geleden