Groei luchthaven Berlijn, maar nog ver onder niveau van pre-covid
BERLIJN (ANP/DPA) - De belangrijke Duitse luchthaven Berlin Brandenburg Airport (BER) verwacht dit jaar tot ongeveer 27 miljoen passagiers te verwerken, een stijging ten opzichte van de 25,5 miljoen reizigers vorig jaar. Dat zijn er nog altijd aanzienlijk minder dan in 2019, voordat de coronapandemie uitbrak. Toen ging het om meer dan 35 miljoen passagiers.
Vorig jaar groeiden de passagiersaantallen met 10 procent vergeleken met 2023. Volgens Aletta von Massenbach, topvrouw van BER, hangt haar verwachting wel af van geopolitieke ontwikkelingen en de economische situatie. Zij waarschuwde ook dat de hoge belastingen en heffingen in Duitsland een rem zetten op de groei van de Duitse luchtvaart.
Schiphol Airport, dat in 2019 nog bijna 72 miljoen passagiers bediende, heeft juist te maken met plannen voor krimp. De Nederlandse overheid wil het maximum aantal vliegbewegingen dit jaar terugbrengen, onder meer vanwege geluidshinder en klimaatafspraken. Toch verwacht Schiphol wel om dit jaar voor het eerst meer passagiers te hebben dan voor de coronacrisis. Hoeveel passagiers de luchthaven vorig jaar precies heeft bediend is nog niet bekend, maar topman Pieter van Oord rekende eind augustus op 65 miljoen tot 68 miljoen reizigers.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
10 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
12 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden