Groei luchthaven Berlijn, maar nog ver onder niveau van pre-covid
BERLIJN (ANP/DPA) - De belangrijke Duitse luchthaven Berlin Brandenburg Airport (BER) verwacht dit jaar tot ongeveer 27 miljoen passagiers te verwerken, een stijging ten opzichte van de 25,5 miljoen reizigers vorig jaar. Dat zijn er nog altijd aanzienlijk minder dan in 2019, voordat de coronapandemie uitbrak. Toen ging het om meer dan 35 miljoen passagiers.
Vorig jaar groeiden de passagiersaantallen met 10 procent vergeleken met 2023. Volgens Aletta von Massenbach, topvrouw van BER, hangt haar verwachting wel af van geopolitieke ontwikkelingen en de economische situatie. Zij waarschuwde ook dat de hoge belastingen en heffingen in Duitsland een rem zetten op de groei van de Duitse luchtvaart.
Schiphol Airport, dat in 2019 nog bijna 72 miljoen passagiers bediende, heeft juist te maken met plannen voor krimp. De Nederlandse overheid wil het maximum aantal vliegbewegingen dit jaar terugbrengen, onder meer vanwege geluidshinder en klimaatafspraken. Toch verwacht Schiphol wel om dit jaar voor het eerst meer passagiers te hebben dan voor de coronacrisis. Hoeveel passagiers de luchthaven vorig jaar precies heeft bediend is nog niet bekend, maar topman Pieter van Oord rekende eind augustus op 65 miljoen tot 68 miljoen reizigers.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".
3 uur geleden