Groei luchthaven Berlijn, maar nog ver onder niveau van pre-covid
BERLIJN (ANP/DPA) - De belangrijke Duitse luchthaven Berlin Brandenburg Airport (BER) verwacht dit jaar tot ongeveer 27 miljoen passagiers te verwerken, een stijging ten opzichte van de 25,5 miljoen reizigers vorig jaar. Dat zijn er nog altijd aanzienlijk minder dan in 2019, voordat de coronapandemie uitbrak. Toen ging het om meer dan 35 miljoen passagiers.
Vorig jaar groeiden de passagiersaantallen met 10 procent vergeleken met 2023. Volgens Aletta von Massenbach, topvrouw van BER, hangt haar verwachting wel af van geopolitieke ontwikkelingen en de economische situatie. Zij waarschuwde ook dat de hoge belastingen en heffingen in Duitsland een rem zetten op de groei van de Duitse luchtvaart.
Schiphol Airport, dat in 2019 nog bijna 72 miljoen passagiers bediende, heeft juist te maken met plannen voor krimp. De Nederlandse overheid wil het maximum aantal vliegbewegingen dit jaar terugbrengen, onder meer vanwege geluidshinder en klimaatafspraken. Toch verwacht Schiphol wel om dit jaar voor het eerst meer passagiers te hebben dan voor de coronacrisis. Hoeveel passagiers de luchthaven vorig jaar precies heeft bediend is nog niet bekend, maar topman Pieter van Oord rekende eind augustus op 65 miljoen tot 68 miljoen reizigers.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
11 uur geleden