
Groei Japanse economie sterker
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Japan is in het derde kwartaal aanzienlijk sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens een definitief cijfer van de Japanse overheid ging de economie op jaarbasis met 1,8 procent vooruit, terwijl eerder een plusje van slechts 0,2 procent werd gemeld.
Daarmee toonde de derde economie van de wereld een veel sterkere opwaartse bijstelling van de groei dan verwacht. Economen hadden in doorsnee op een plus met 0,6 procent gerekend. De groei in de periode tot en met eind september werd gesteund door de sterkere kapitaalinvesteringen van bedrijven en hogere consumentenbestedingen in Japan in aanloop naar een btw-verhoging op 1 oktober. Daardoor kon tegenwind van de wereldwijde handelsspanningen het hoofd worden geboden.
Vorige week werd nog bekend dat de Japanse regering met een groot pakket aan stimuleringsmaatregelen voor de economie gaat komen, ter waarde van ruim 13 biljoen yen, bijna 110 miljard euro. Die moeten voorkomen dat de economie in een recessie belandt nadat orkanen, een btw-verhoging en de kwakkelende export de Japanse groei hebben belemmerd.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De helft van de woningzoekende Nederlanders vindt de woningmarkt het belangrijkste thema bij de komende verkiezingen. Dat komt naar voren uit onderzoek van hypotheekadviesketen De Hypotheker in samenwerking met BNR Nieuwsradio. De woningzoekenden hebben veel zorgen over de stijgende woningprijzen, het tekort aan woningen en de concurrentie op de huizenmarkt. Verder heeft bijna driekwart van de ondervraagden er geen vertrouwen in dat de overheid zal slagen in de ambitie om tot 2030 jaarlijks 100.000 nieuwe huizen te bouwen.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de Verenigde Staten hebben in de eerste helft van dit jaar meer handel gedreven, ondanks de handelsspanningen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft veroorzaakt met zijn importheffingen. De VS voerden in het eerste kwartaal veel meer goederen in, omdat bedrijven op aangekondigde heffingen anticipeerden. De waarde van alle goederen die van Nederland naar de VS gingen, is flink gestegen en de importwaarde nam licht toe, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump zei zondagavond dat buitenlandse werknemers in de Verenigde Staten "welkom" zijn en dat hij investeerders niet wil "afschrikken". Hij reageerde daarmee op de onrust in Zuid-Korea na de arrestatie van 475 Zuid-Koreanen bij een immigratie-inval in een batterijfabriek in Georgia.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Amerikaanse en Chinese delegaties zijn zondag aangekomen in de Spaanse hoofdstad Madrid om te praten over de handelsspanningen tussen beide landen en ook over de populaire filmpjesapp TikTok. De Amerikaanse afvaardiging wordt geleid door minister van Financiën Scott Bessent en vicepremier He Lifeng leidt de Chinese delegatie.
17 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering houdt vast aan haar groeiverwachtingen voor dit jaar en komend jaar ondanks de handelsonrust door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de Italiaanse minister van Economische Zaken Giancarlo Giorgetti zondag gezegd op een politieke bijeenkomst in Rome. Italië is momenteel bezig met de begrotingsplannen voor volgend jaar.
17 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau heeft bij een bezoek aan Zuid-Korea spijt betuigd over de recente arrestatie van honderden Zuid-Koreaanse werknemers door immigratiedienst ICE bij een inval in een batterijfabriek in de staat Georgia. Dat meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
20 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De winsten van de grootste autobouwers ter wereld zijn in de eerste helft van dit jaar sterk gedaald. Volgens advies- en accountantsbureau EY ging de gezamenlijke winst voor belastingen van de negentien grootste autofabrikanten met bijna de helft omlaag tot 42,8 miljard euro. Dat was nog 84,3 miljard euro een jaar eerder.
21 uur geleden