Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei economische bedrijvigheid eurozone neemt verder af

Groei economische bedrijvigheid eurozone neemt verder af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in juli opnieuw minder sterk gegroeid dan een maand eerder, meldt marktonderzoeker S&P Global. Dat kwam vooral door een onverwachte krimp in Duitsland, de grootste economie van de eurozone en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, daalde deze maand naar een stand van 50,1, van 50,9 een maand eerder. Economen hadden juist gerekend op een groeiversnelling tot een stand van 51,1. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp.

Ondanks de afname laat de economische bedrijvigheid in het eurogebied voor de vijfde maand op rij wel een nipte groei zien. De groei van de dienstensector nam af ten opzichte van juni en de industrie kromp sterker dan een maand eerder. De activiteit in de industrie zakte daarbij tot het laagste niveau in zeven maanden.

Franse verkiezingen

In juni groeide de bedrijvigheid ook al minder sterk dan een maand eerder. Dat kwam door een sterker dan verwachte krimp van de Franse economie, waar het verrassende besluit van president Emmanuel Macron om vervroegde verkiezingen uit te schrijven voor onrust zorgde bij bedrijven. De op twee na grootste economie van de eurozone deed het in juli beter en liet slechts een kleine krimp zien, dankzij een onverwachte groei van de dienstensector.

Franse dienstverlenende bedrijven kregen deze maand een impuls van de Olympische Spelen die deze week beginnen in Parijs. De Franse industrie kromp daarentegen wel sterker dan verwacht. Daar nam de bedrijvigheid af tot het laagste niveau in zes maanden.

De zwakke Duitse cijfers versterken volgens hoofdeconoom Cyrus de la Rubia van Hamburg Commercial Bank de signalen dat het economische herstel moeilijker zal blijken dan verwacht. "Dit lijkt een serieus probleem. De zwakte in de productiesector lijkt aanhoudend, waarbij een mogelijk herstel pas in de herfst van dit jaar wordt verwacht." De Bundesbank waarschuwde eerder deze week al dat de groei in het tweede kwartaal waarschijnlijk zwakker was dan verwacht. Ook volgens ING-econoom Carsten Brzeski geven de cijfers geen rooskleurig beeld van de groeivooruitzichten in het eurogebied en illustreren ze de traagheid van het economische herstel.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

15 minuten geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

2 uur geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

17 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

18 uur geleden