Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei economische bedrijvigheid eurozone neemt verder af

Groei economische bedrijvigheid eurozone neemt verder af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in juli opnieuw minder sterk gegroeid dan een maand eerder, meldt marktonderzoeker S&P Global. Dat kwam vooral door een onverwachte krimp in Duitsland, de grootste economie van de eurozone en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, daalde deze maand naar een stand van 50,1, van 50,9 een maand eerder. Economen hadden juist gerekend op een groeiversnelling tot een stand van 51,1. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp.

Ondanks de afname laat de economische bedrijvigheid in het eurogebied voor de vijfde maand op rij wel een nipte groei zien. De groei van de dienstensector nam af ten opzichte van juni en de industrie kromp sterker dan een maand eerder. De activiteit in de industrie zakte daarbij tot het laagste niveau in zeven maanden.

Franse verkiezingen

In juni groeide de bedrijvigheid ook al minder sterk dan een maand eerder. Dat kwam door een sterker dan verwachte krimp van de Franse economie, waar het verrassende besluit van president Emmanuel Macron om vervroegde verkiezingen uit te schrijven voor onrust zorgde bij bedrijven. De op twee na grootste economie van de eurozone deed het in juli beter en liet slechts een kleine krimp zien, dankzij een onverwachte groei van de dienstensector.

Franse dienstverlenende bedrijven kregen deze maand een impuls van de Olympische Spelen die deze week beginnen in Parijs. De Franse industrie kromp daarentegen wel sterker dan verwacht. Daar nam de bedrijvigheid af tot het laagste niveau in zes maanden.

De zwakke Duitse cijfers versterken volgens hoofdeconoom Cyrus de la Rubia van Hamburg Commercial Bank de signalen dat het economische herstel moeilijker zal blijken dan verwacht. "Dit lijkt een serieus probleem. De zwakte in de productiesector lijkt aanhoudend, waarbij een mogelijk herstel pas in de herfst van dit jaar wordt verwacht." De Bundesbank waarschuwde eerder deze week al dat de groei in het tweede kwartaal waarschijnlijk zwakker was dan verwacht. Ook volgens ING-econoom Carsten Brzeski geven de cijfers geen rooskleurig beeld van de groeivooruitzichten in het eurogebied en illustreren ze de traagheid van het economische herstel.

Meer uit Financieel

Deloitte, PwC en EY krijgen miljoenenboetes om examenfraude

AMSTERDAM (ANP) - Accountantskantoren Deloitte, PwC en EY hebben miljoenenboetes gekregen om examenfraude in Nederland. De Amerikaanse toezichthouder PCAOB (Public Company Accounting Oversight Board) legde Deloitte en PwC boetes op van 3 miljoen dollar en EY een boete van 2,5 miljoen dollar.

29 minuten geleden
KLM vindt schade en overlast door staking buiten proportie

HAARLEM (ANP) - KLM vindt een staking van grondpersoneel die de vakbonden FNV en CNV willen houden te ver gaan. In de rechtbank in Haarlem noemde een advocaat van de luchtvaartmaatschappij de actie disproportioneel, onder andere omdat die 161.000 passagiers in de problemen dreigt te brengen en voor 87 miljoen euro schade zorgt. Met een kort geding hoopt KLM de actie tegen te houden.

1 uur geleden
CPB: invoer VS kelderde in april door handelstarieven Trump

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in april veel minder goederen ingevoerd, meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Een sterke daling van de Amerikaanse import werd volgens het CPB al verwacht door de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump begin april aankondigde.

2 uur geleden
AH: geen impact staking bij distributiecentra op bevoorrading

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn heeft geen impact op de bevoorrading van winkels en de onlinebestellingen. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. Volgens haar loopt alles normaal.

4 uur geleden
Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam is door de Raad van State in het gelijk gesteld om zogeheten darkstores van flitsbezorgers te weren in een groot gedeelte van de stad. Flitsbezorger Flink stapte eerder naar de rechter om daar het bestemmingsplan van de gemeente hierover aan te vechten.

5 uur geleden
Eurostar annuleert ​​treinen na diefstal kabels

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Eurostar heeft woensdag treindiensten tussen Londen en Parijs in beide richtingen geannuleerd door diefstal van kabels op de spoorlijn in Noord-Frankrijk. Ook waarschuwt de treinreisaanbieder voor vertragingen op andere trajecten. Eurostar roept reizigers op hun reizen uit te stellen.

5 uur geleden
AEX licht hoger door hoop op handhaving bestand Israël-Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag licht omhoog, na de stevige koerswinst een dag eerder. Beleggers hopen dat de wapenstilstand tussen Israël en Iran, die door de Amerikaanse president Donald Trump werd aangekondigd, standhoudt na het onrustige begin van het bestand. Verder wordt gelet op de NAVO-top in Den Haag, waar de lidstaten moeten besluiten om minstens 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie te besteden.

6 uur geleden