Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei economische bedrijvigheid eurozone neemt verder af

Groei economische bedrijvigheid eurozone neemt verder af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in juli opnieuw minder sterk gegroeid dan een maand eerder, meldt marktonderzoeker S&P Global. Dat kwam vooral door een onverwachte krimp in Duitsland, de grootste economie van de eurozone en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, daalde deze maand naar een stand van 50,1, van 50,9 een maand eerder. Economen hadden juist gerekend op een groeiversnelling tot een stand van 51,1. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp.

Ondanks de afname laat de economische bedrijvigheid in het eurogebied voor de vijfde maand op rij wel een nipte groei zien. De groei van de dienstensector nam af ten opzichte van juni en de industrie kromp sterker dan een maand eerder. De activiteit in de industrie zakte daarbij tot het laagste niveau in zeven maanden.

Franse verkiezingen

In juni groeide de bedrijvigheid ook al minder sterk dan een maand eerder. Dat kwam door een sterker dan verwachte krimp van de Franse economie, waar het verrassende besluit van president Emmanuel Macron om vervroegde verkiezingen uit te schrijven voor onrust zorgde bij bedrijven. De op twee na grootste economie van de eurozone deed het in juli beter en liet slechts een kleine krimp zien, dankzij een onverwachte groei van de dienstensector.

Franse dienstverlenende bedrijven kregen deze maand een impuls van de Olympische Spelen die deze week beginnen in Parijs. De Franse industrie kromp daarentegen wel sterker dan verwacht. Daar nam de bedrijvigheid af tot het laagste niveau in zes maanden.

De zwakke Duitse cijfers versterken volgens hoofdeconoom Cyrus de la Rubia van Hamburg Commercial Bank de signalen dat het economische herstel moeilijker zal blijken dan verwacht. "Dit lijkt een serieus probleem. De zwakte in de productiesector lijkt aanhoudend, waarbij een mogelijk herstel pas in de herfst van dit jaar wordt verwacht." De Bundesbank waarschuwde eerder deze week al dat de groei in het tweede kwartaal waarschijnlijk zwakker was dan verwacht. Ook volgens ING-econoom Carsten Brzeski geven de cijfers geen rooskleurig beeld van de groeivooruitzichten in het eurogebied en illustreren ze de traagheid van het economische herstel.

Meer uit Financieel

IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

56 minuten geleden
Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

11 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

15 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

17 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

19 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

20 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 dag geleden