Groei economische bedrijvigheid eurozone neemt af in mei
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in mei opnieuw gegroeid, maar wel minder hard dan een maand eerder. De groei is vooral te danken aan de dienstensector, met daarin bijvoorbeeld toerisme, horeca en detailhandel. Daarmee werd de krimp in de industriesector gecompenseerd, maakte marktonderzoeker S&P Global bekend op basis van zijn index die de activiteit in de industrie en dienstensector bijhoudt.
De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, daalde naar een stand van 53,3, van 54,1 een maand eerder. Een niveau van 50 of meer duidt op groei. Het cijfer lag iets onder de verwachting van economen.
De groei van de dienstensector viel wat lager uit dan voorzien. Ook viel de krimp van de industrie groter uit dan verwacht door een verdere daling van de vraag naar goederen. De mate van activiteit in de industrie nam daarbij af tot het laagste niveau in drie jaar. Economen verwachten dat de economie van de eurozone in het tweede kwartaal wel zal groeien, dankzij de opleving in de dienstensector. In het eerste kwartaal groeide de economie van de eurolanden met 0,1 procent op kwartaalbasis.
Duitsland en Frankrijk
In Duitsland, de grootste economie van het eurogebied en de belangrijkste handelspartner van Nederland, nam de bedrijvigheid sterker dan verwacht toe en was in mei voor de vierde maand op rij sprake van groei. Dat was volledig te danken aan de groei in de dienstensector, die uitkwam op het hoogste niveau in 21 maanden. De Duitse industrie liet wel weer een krimp zien, waarbij de activiteit afnam tot het laagste niveau in drie jaar. De Duitse economie blijft daarmee balanceren op de rand van een recessie.
In Frankrijk nam het groeitempo van de economische bedrijvigheid af tot het laagste niveau in vier maanden. Dat kwam doordat de groei in de dienstensector lager uitviel dan een maand eerder. De krimp van de industrie viel daarbij wat lager uit dan in april.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
6 uur geleden