Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei economie eurozone sterker dan gedacht, Nederland koploper EU

Groei economie eurozone sterker dan gedacht, Nederland koploper EU

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal sterker gegroeid dan eerder werd gedacht. Volgens een definitief cijfer van het Europese statistiekbureau Eurostat kwam de groei uit op 0,8 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd een vooruitgang van 0,6 procent gemeld. Volgens Eurostat was Nederland binnen de lidstaten van de Europese Unie koploper wat betreft economische groei.

In het eerste kwartaal van dit jaar ging de economie van het eurogebied met 0,7 procent vooruit. De economie van de gehele EU liet in het tweede kwartaal een plus van 0,7 procent zien, na een groei van 0,8 procent in de voorgaande periode.

De economie van Nederland groeide met 2,6 procent in het tweede kwartaal. Daarmee stond ons land dus bovenaan de EU-ranglijst. Ook Roemeniƫ en Kroatiƫ deden het goed. In Polen kromp de economie juist met 2,1 procent. In de Baltische landen ging het eveneens om krimp. Duitsland, de grootste economie van Europa, toonde een minieme groei van 0,1 procent.

Recessie

Volgens Eurostat werd de economie vooral geholpen door hogere consumentenuitgaven. Wel vrezen steeds meer economen dat de economie in een recessie zal belanden door de hoge inflatie en sterk gestegen energieprijzen. De inflatiecrisis zet de koopkracht van huishoudens zwaar onder druk, waardoor mogelijk steeds meer mensen de hand op de knip houden om geld te besparen.

De Europese Centrale Bank (ECB) gaat donderdag de rente verder verhogen om zo de inflatie aan te pakken. Mogelijk gaat het om een renteverhoging met driekwart procentpunt. In juli verhoogde de ECB de rente met een half procentpunt. De centrale bank komt ook met nieuwe prognoses voor de economie en inflatie.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

2 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

2 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

4 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

5 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

5 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden