Groei clouddivisie neemt af bij Microsoft
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft de groei van zijn clouddivisie zien vertragen in de laatste drie maanden van 2024. Dat lijkt een tegenslag voor het Amerikaanse technologie- en softwareconcern dat miljarden heeft geïnvesteerd in producten op het gebied van kunstmatige intelligentie.
De opbrengsten van de zogeheten Azure cloudcomputing-tak kwamen 31 procent hoger uit dan in dezelfde periode een jaar eerder. In het voorgaande kwartaal was nog sprake van 34 procent groei.
Analisten hadden in doorsnee op een sterkere groei gerekend. Beleggers lijken daarom geschrokken. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ging het aandeel Microsoft woensdag duidelijk omlaag.
Koploper
De totale omzet van Microsoft ging de voorbije maanden met 12 procent omhoog naar 69,6 miljard dollar. Onder de streep bleef 24,1 miljard dollar over. Dat is 10 procent meer dan een jaar terug in de boeken ging.
Microsoft wordt gezien als koploper in het commercialiseren van AI-producten, dankzij de nauwe samenwerking met ChatGPT-maker OpenAI. In het afgelopen jaar heeft Microsoft een stortvloed aan AI-assistenten onder de naam Copilot gelanceerd, maar pogingen om deze producten te gelde te maken duren langer dan sommige investeerders zouden willen.
Topman Satya Nadella is niettemin enthousiast over de prestaties op het vlak van AI. "Onze AI-activiteiten hebben al een jaarlijkse omzet van meer dan 13 miljard dollar bereikt, een stijging van 175 procent ten opzichte van een jaar eerder", stelt hij in een toelichting op de cijfers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
12 uur geleden