Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei clouddivisie neemt af bij Microsoft

Groei clouddivisie neemt af bij Microsoft

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft de groei van zijn clouddivisie zien vertragen in de laatste drie maanden van 2024. Dat lijkt een tegenslag voor het Amerikaanse technologie- en softwareconcern dat miljarden heeft geïnvesteerd in producten op het gebied van kunstmatige intelligentie.

De opbrengsten van de zogeheten Azure cloudcomputing-tak kwamen 31 procent hoger uit dan in dezelfde periode een jaar eerder. In het voorgaande kwartaal was nog sprake van 34 procent groei.

Analisten hadden in doorsnee op een sterkere groei gerekend. Beleggers lijken daarom geschrokken. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ging het aandeel Microsoft woensdag duidelijk omlaag.

Koploper

De totale omzet van Microsoft ging de voorbije maanden met 12 procent omhoog naar 69,6 miljard dollar. Onder de streep bleef 24,1 miljard dollar over. Dat is 10 procent meer dan een jaar terug in de boeken ging.

Microsoft wordt gezien als koploper in het commercialiseren van AI-producten, dankzij de nauwe samenwerking met ChatGPT-maker OpenAI. In het afgelopen jaar heeft Microsoft een stortvloed aan AI-assistenten onder de naam Copilot gelanceerd, maar pogingen om deze producten te gelde te maken duren langer dan sommige investeerders zouden willen.

Topman Satya Nadella is niettemin enthousiast over de prestaties op het vlak van AI. "Onze AI-activiteiten hebben al een jaarlijkse omzet van meer dan 13 miljard dollar bereikt, een stijging van 175 procent ten opzichte van een jaar eerder", stelt hij in een toelichting op de cijfers.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

16 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

18 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

20 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

22 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

2 dagen geleden