Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei clouddivisie neemt af bij Microsoft

Groei clouddivisie neemt af bij Microsoft

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft de groei van zijn clouddivisie zien vertragen in de laatste drie maanden van 2024. Dat lijkt een tegenslag voor het Amerikaanse technologie- en softwareconcern dat miljarden heeft geïnvesteerd in producten op het gebied van kunstmatige intelligentie.

De opbrengsten van de zogeheten Azure cloudcomputing-tak kwamen 31 procent hoger uit dan in dezelfde periode een jaar eerder. In het voorgaande kwartaal was nog sprake van 34 procent groei.

Analisten hadden in doorsnee op een sterkere groei gerekend. Beleggers lijken daarom geschrokken. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ging het aandeel Microsoft woensdag duidelijk omlaag.

Koploper

De totale omzet van Microsoft ging de voorbije maanden met 12 procent omhoog naar 69,6 miljard dollar. Onder de streep bleef 24,1 miljard dollar over. Dat is 10 procent meer dan een jaar terug in de boeken ging.

Microsoft wordt gezien als koploper in het commercialiseren van AI-producten, dankzij de nauwe samenwerking met ChatGPT-maker OpenAI. In het afgelopen jaar heeft Microsoft een stortvloed aan AI-assistenten onder de naam Copilot gelanceerd, maar pogingen om deze producten te gelde te maken duren langer dan sommige investeerders zouden willen.

Topman Satya Nadella is niettemin enthousiast over de prestaties op het vlak van AI. "Onze AI-activiteiten hebben al een jaarlijkse omzet van meer dan 13 miljard dollar bereikt, een stijging van 175 procent ten opzichte van een jaar eerder", stelt hij in een toelichting op de cijfers.

Meer uit Financieel

Wall Street begint voorzichtig door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers namen weinig risico na het lange weekend in de Verenigde Staten en hielden vooral de olieprijzen in de gaten. Olie werd maandag al duurder na nieuwe wederzijdse aanvallen van de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend. Dinsdag liepen de olieprijzen verder op door aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's op energiecentrales en steden in Saudi-Arabië, een bondgenoot van de VS.

18 minuten geleden
Mensen reserveren veel meer deelauto's vanwege ov-staking

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders zoeken alternatief vervoer tijdens de landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Daardoor rijden er woensdag in bijna het hele land geen treinen en ook het stads- en streekvervoer in verschillende regio's ligt plat. Aanbieders van deelauto's merken dat het aantal boekingen daardoor flink hoger ligt dan normaal.

19 minuten geleden
VodafoneZiggo verkoopt mobiele masten in aanloop naar beursgang

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo gaat zijn mobiele masten verkopen voor zo'n 669 miljoen euro. De opbrengst wordt gebruikt om de schulden van Ziggo Group te verlagen in aanloop naar de beursgang van Ziggo Group volgend jaar.

22 minuten geleden
Economen zien beperkte impact economie door spoor- en ov-staking

DEN HAAG (ANP) - De landelijke staking op het spoor en in het openbaar vervoer op woensdag zal waarschijnlijk een beperkte impact hebben op de Nederlandse economie. De staking uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid was ruim van tevoren aangekondigd door de vakbonden en bedrijven hebben zich kunnen voorbereiden door bijvoorbeeld mensen thuis te laten werken. De impact op het goederenvervoer kan wel groter zijn doordat ladingen vertragingen oplopen, aldus economen.

32 minuten geleden
Thuiswerken de norm bij grote werkgevers tijdens ov-staking

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van veel grote werkgevers in Nederland hebben woensdag de optie om thuis te werken, volgt uit een rondgang van het ANP. Door een landelijke staking in het openbaar vervoer rijden er die dag bijna geen treinen, metro's en bussen.

46 minuten geleden
Oeganda wordt 's werelds nieuwste exporteur van olie

KAMPALA (ANP/BLOOMBERG) - Oeganda wordt binnenkort 's werelds nieuwste exporteur van ruwe olie. Het Afrikaanse land wil in december beginnen met de export van zijn Pearl Sweet-olie, meldde de topman van het staatsoliebedrijf Uganda National Oil Company dinsdag. De olie uit Oeganda zal dan via een pijpleiding worden vervoerd naar de havenstad Tanga in buurland Tanzania om naar kopers in Azië geëxporteerd te worden.

1 uur geleden
Vakbonden eensgezind in strijd tegen kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.

2 uur geleden