Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei clouddivisie neemt af bij Microsoft

Groei clouddivisie neemt af bij Microsoft

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft de groei van zijn clouddivisie zien vertragen in de laatste drie maanden van 2024. Dat lijkt een tegenslag voor het Amerikaanse technologie- en softwareconcern dat miljarden heeft geïnvesteerd in producten op het gebied van kunstmatige intelligentie.

De opbrengsten van de zogeheten Azure cloudcomputing-tak kwamen 31 procent hoger uit dan in dezelfde periode een jaar eerder. In het voorgaande kwartaal was nog sprake van 34 procent groei.

Analisten hadden in doorsnee op een sterkere groei gerekend. Beleggers lijken daarom geschrokken. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street ging het aandeel Microsoft woensdag duidelijk omlaag.

Koploper

De totale omzet van Microsoft ging de voorbije maanden met 12 procent omhoog naar 69,6 miljard dollar. Onder de streep bleef 24,1 miljard dollar over. Dat is 10 procent meer dan een jaar terug in de boeken ging.

Microsoft wordt gezien als koploper in het commercialiseren van AI-producten, dankzij de nauwe samenwerking met ChatGPT-maker OpenAI. In het afgelopen jaar heeft Microsoft een stortvloed aan AI-assistenten onder de naam Copilot gelanceerd, maar pogingen om deze producten te gelde te maken duren langer dan sommige investeerders zouden willen.

Topman Satya Nadella is niettemin enthousiast over de prestaties op het vlak van AI. "Onze AI-activiteiten hebben al een jaarlijkse omzet van meer dan 13 miljard dollar bereikt, een stijging van 175 procent ten opzichte van een jaar eerder", stelt hij in een toelichting op de cijfers.

Meer uit Financieel

Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

8 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

10 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

12 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

13 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

13 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

15 uur geleden