Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei chipbedrijf Infineon gehinderd door obstakels bij productie

Groei chipbedrijf Infineon gehinderd door obstakels bij productie

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chipbedrijf Infineon heeft in het afgelopen kwartaal een kwart meer omzet geboekt dan een jaar eerder. Die groei had nog hoger uit kunnen pakken, maar Infineon zegt last te hebben gehad van obstakels bij de productie in zijn fabrieken in Texas en Maleisië. Tegelijkertijd is er een grote vraag naar chips.

Hoewel de omzet op jaarbasis sterk groeide, was er ten opzichte van het voorgaande kwartaal slechts een toename van 1 procent. Dat had meer kunnen zijn als Infineon niet nog kampte met de naweeën van een winterstorm in Texas eerder dit jaar. In Maleisië wordt de productie momenteel juist weer gehinderd door coronamaatregelen. Door de hoge vraag zijn de voorraden van Infineon nu "historisch laag", volgens topman Reinhard Ploss. In die situatie hebben de beperkingen in Maleisië "buitengewoon ernstige gevolgen".

Vorig jaar verkocht Infineon voor 2,2 miljard euro aan chips in het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar. Toen had het bedrijf veel last van de coronacrisis waarbij met name autoproducenten fabrieken stil legden. Infineon is een belangrijke chipleverancier aan de autobranche. Mede daardoor kwam de omzet dit kwartaal met ruim 2,7 miljard euro flink hoger uit.

Infineon boekte een winst van 245 miljoen euro in het afgelopen kwartaal. Dat was iets hoger dan in de voorgaande periode. Voor heel 2021 rekent Infineon op een omzet van 11 miljard euro.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

1 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

2 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

2 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

3 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

5 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

6 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

7 uur geleden