Groei China helpt Wall Street aan nieuwe records
NEW YORK (ANP) - Aan de meldingen van records op de New Yorkse aandelenbeurzen komt maar geen einde. Gesteund door de ongekende economische groei in China zijn de belangrijkste graadmeters op Wall Street vrijdag met winsten gesloten. Coinbase, een groot handelsplatform voor cryptovaluta, profiteerde van stormachtige handel in digitale munten.
De Dow-Jonesindex steeg 0,5 procent tot 34.200,67 punten en scherpte daarmee zijn record van donderdag aan. De S&P steeg 0,4 procent tot 4.185,47 punten, wat eveneens een nieuw record was. Techbeurs Nasdaq steeg 0,1 procent tot 14.052,34 punten.
Beleggers verwerkten onder andere de groei van de Chinese economie met 18 procent in het eerste kwartaal. Die stijging van het bruto binnenlands product was deels te danken aan de zwakke vergelijkingsbasis, want het Aziatische land zuchtte in de eerste drie maanden van 2020 nog onder een zeer strenge coronalockdown. Desondanks zien kenners het ook als teken van wereldwijd economisch herstel.
Coinbase
Beleggers zetten Coinbase, dat woensdag zijn beursdebuut maakte, 6 procent hoger na signalen van zeer actieve handel in cryptomunten. De cryptomunt Dogecoin verdubbelde in één dag in waarde en de populaire beleggings-app Robinhood kon vrijdag het handelsvolume in crypto's niet aan.
Bij traditionelere financieel dienstverleners ging de aandacht uit naar Morgan Stanley (min 2,8 procent) en Bank of America (plus 1,1 procent). Morgan Stanley rapporteerde een fiks hogere kwartaalwinst, maar meldde ook voor 900 miljoen dollar schade te hebben geleden wegens verkeerd uitgepakte beleggingen van het omstreden fonds Archegos. Bank of America gaf 15 miljard dollar obligaties uit. Voor de grootste uitgifte van schuldpapier door een bank ooit was veel interesse van beleggers.
De euro was 1.1981 dollar waard, tegenover 1,1967 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent in waarde tot 63,11 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 66,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.
42 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
2 uur geleden