Groei China helpt Wall Street aan nieuwe records
NEW YORK (ANP) - Aan de meldingen van records op de New Yorkse aandelenbeurzen komt maar geen einde. Gesteund door de ongekende economische groei in China zijn de belangrijkste graadmeters op Wall Street vrijdag met winsten gesloten. Coinbase, een groot handelsplatform voor cryptovaluta, profiteerde van stormachtige handel in digitale munten.
De Dow-Jonesindex steeg 0,5 procent tot 34.200,67 punten en scherpte daarmee zijn record van donderdag aan. De S&P steeg 0,4 procent tot 4.185,47 punten, wat eveneens een nieuw record was. Techbeurs Nasdaq steeg 0,1 procent tot 14.052,34 punten.
Beleggers verwerkten onder andere de groei van de Chinese economie met 18 procent in het eerste kwartaal. Die stijging van het bruto binnenlands product was deels te danken aan de zwakke vergelijkingsbasis, want het Aziatische land zuchtte in de eerste drie maanden van 2020 nog onder een zeer strenge coronalockdown. Desondanks zien kenners het ook als teken van wereldwijd economisch herstel.
Coinbase
Beleggers zetten Coinbase, dat woensdag zijn beursdebuut maakte, 6 procent hoger na signalen van zeer actieve handel in cryptomunten. De cryptomunt Dogecoin verdubbelde in één dag in waarde en de populaire beleggings-app Robinhood kon vrijdag het handelsvolume in crypto's niet aan.
Bij traditionelere financieel dienstverleners ging de aandacht uit naar Morgan Stanley (min 2,8 procent) en Bank of America (plus 1,1 procent). Morgan Stanley rapporteerde een fiks hogere kwartaalwinst, maar meldde ook voor 900 miljoen dollar schade te hebben geleden wegens verkeerd uitgepakte beleggingen van het omstreden fonds Archegos. Bank of America gaf 15 miljard dollar obligaties uit. Voor de grootste uitgifte van schuldpapier door een bank ooit was veel interesse van beleggers.
De euro was 1.1981 dollar waard, tegenover 1,1967 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent in waarde tot 63,11 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 66,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.
17 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
20 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
21 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
22 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
1 dag geleden