Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei Britse economie flink lager door Oekraïne en inflatie

Groei Britse economie flink lager door Oekraïne en inflatie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de verwachting voor de economische groei dit jaar flink naar beneden bijgesteld vanwege de oorlog in Oekraïne en de hoge inflatie. Minister van Financiën Rishi Sunak denkt dat de Britse economie dit jaar waarschijnlijk met 3,8 procent zal groeien. Bij de vorige raming in oktober werd nog op een plus van 6 procent gerekend.

De inflatie in het Verenigd Koninkrijk zou dit jaar moeten uitkomen op gemiddeld 7,4 procent, aldus Sunak. Hier werd eerder op 4 procent gerekend. Door de oorlog in Oekraïne zijn onder meer de energieprijzen sterk gestegen, waardoor de inflatie verder wordt aangejaagd. Die hoge inflatie ondermijnt weer de koopkracht van huishoudens, wat dus een negatief effect op de economie heeft.

Om huishoudens te helpen met de sterk stijgende inflatie kondigde Sunak aan dat er vanaf woensdag een verlaging van de accijns op brandstof komt, die loopt tot maart volgend jaar. Ook andere belastingmaatregelen moeten de Britse bevolking helpen met de sterk stijgende prijzen van energie en andere producten. Zo wordt de btw op de aanschaf van zonnepanelen, warmtepompen en woningisolatiematerialen afgeschaft.

Het Verenigd Koninkrijk heeft samen met andere westerse landen harde sancties aan Rusland opgelegd vanwege de oorlog in Oekraïne. "De acties die we hebben ondernomen om het regime van Poetin sancties op te leggen zijn niet zonder kosten voor ons thuis. De invasie van Oekraïne vormt een risico voor ons herstel, en dat van landen elders in de wereld", zei Sunak in het parlement.

De groeiverwachting voor volgend jaar werd ook verlaagd. In 2024 zou de Britse economie dan weer sterker moeten groeien dan eerder gedacht.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten geannuleerd in Portugal door staking

LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.

1 uur geleden
IEA verlaagt voorspelling recordoverschot olie in 2026

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.

3 uur geleden
Voorstel: EU-budget moet 10 procent omhoog

BRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.

3 uur geleden
AEX-index daalt na renteverlaging Fed en resultaten Oracle

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.

4 uur geleden
Overlevenden tyfoon Filipijnen in 2021 klagen Shell aan

LONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.

4 uur geleden
Elon Musk hint op beursgang ruimtevaartbedrijf SpaceX

AUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.

5 uur geleden
Woningen op Funda sneller verkocht in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.

6 uur geleden