Groei Britse economie flink lager door Oekraïne en inflatie
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de verwachting voor de economische groei dit jaar flink naar beneden bijgesteld vanwege de oorlog in Oekraïne en de hoge inflatie. Minister van Financiën Rishi Sunak denkt dat de Britse economie dit jaar waarschijnlijk met 3,8 procent zal groeien. Bij de vorige raming in oktober werd nog op een plus van 6 procent gerekend.
De inflatie in het Verenigd Koninkrijk zou dit jaar moeten uitkomen op gemiddeld 7,4 procent, aldus Sunak. Hier werd eerder op 4 procent gerekend. Door de oorlog in Oekraïne zijn onder meer de energieprijzen sterk gestegen, waardoor de inflatie verder wordt aangejaagd. Die hoge inflatie ondermijnt weer de koopkracht van huishoudens, wat dus een negatief effect op de economie heeft.
Om huishoudens te helpen met de sterk stijgende inflatie kondigde Sunak aan dat er vanaf woensdag een verlaging van de accijns op brandstof komt, die loopt tot maart volgend jaar. Ook andere belastingmaatregelen moeten de Britse bevolking helpen met de sterk stijgende prijzen van energie en andere producten. Zo wordt de btw op de aanschaf van zonnepanelen, warmtepompen en woningisolatiematerialen afgeschaft.
Het Verenigd Koninkrijk heeft samen met andere westerse landen harde sancties aan Rusland opgelegd vanwege de oorlog in Oekraïne. "De acties die we hebben ondernomen om het regime van Poetin sancties op te leggen zijn niet zonder kosten voor ons thuis. De invasie van Oekraïne vormt een risico voor ons herstel, en dat van landen elders in de wereld", zei Sunak in het parlement.
De groeiverwachting voor volgend jaar werd ook verlaagd. In 2024 zou de Britse economie dan weer sterker moeten groeien dan eerder gedacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
8 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
4 uur geleden