Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groei boodschappenbezorging vlakt verder af, merkt ABN AMRO

Groei boodschappenbezorging vlakt verder af, merkt ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De groei van boodschappenbezorgingen door supermarkten lijkt verder af te vlakken, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Het aantal bezorgingen is de afgelopen twaalf maanden maandelijks met gemiddeld 11 procent gestegen, na een maandelijkse groei van gemiddeld 69 procent en 21 procent in respectievelijk 2023 en 2024.

Volgens ABN AMRO lag het aantal onlinebestellingen in april ruim drie keer zo hoog als in 2019. Tegelijkertijd steeg het aantal betalingen in fysieke supermarkten met slechts 21 procent. Toch zwakt de onlinegroei af, wat volgens de bank onder meer te maken heeft met het feit dat de markt voor thuisbezorging verzadigd raakt. Zo hebben alle grote supermarktketens inmiddels een bezorgmogelijkheid en kan bijna overal in Nederland worden bezorgd.

"De groei in het aantal bestellingen voor de onlinesupermarkt zal nog weliswaar even doorgaan, maar de verwachting is wel dat deze langzaam aan minder sterk zal worden", aldus ABN AMRO. "Supermarkten doen er goed aan om te kijken hoe zij de markt voor onlineboodschappen nog verder kunnen uitdiepen en hoe zij hun bezorgingen verder kunnen optimaliseren."

ABN AMRO noemt als voorbeeld Crisp, dat geen fysieke winkels heeft. Dat bedrijf legt de focus op verse voedingsproducten om zich zo te onderscheiden van andere onlinesupers, stelt de bank.

Daarnaast zijn er verschillende macro-economische factoren die spelen. Zo zijn consumenten bewuster gaan winkelen door de hoge inflatie, maar zijn zij ook voorzichtiger met hun uitgaven door een lager consumentenvertrouwen. Die ontwikkelingen treffen volgens ABN AMRO echter met name fysieke supermarkten.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

32 minuten geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

1 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

2 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

19 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

22 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

23 uur geleden