Groei Beter Bed geraakt door coronacrisis
UDEN (ANP) - Beddenwinkelketen Beter Bed heeft in het eerste kwartaal meer omzet behaald dan een jaar eerder. Het bedrijf kreeg wel minder bestellingen binnen, wat vooral te wijten was aan de coronacrisis. Tot half maart ging het aantal bestellingen namelijk nog de goede kant op.
De omzet kwam uit op 54,3 miljoen euro, een stijging van 8 procent. Op vergelijkbare basis kwam de groei uit op 6,9 procent waarbij zowel de winkels in de Benelux als die uit de divisie New Business, waar onder meer de Zweedse keten Sängjätten onder valt, een steentje bijdroegen. Online groeiden de verkopen met bijna 30 procent. De verkopen via het internet waren goed voor 5,6 miljoen euro of ruim een tiende van de totale omzet.
Het aantal bestellingen bij Beter Bed nam in de eerste drie maanden met 2 procent af. Dat kwam door het stilvallen van de verkoop in de laatste weken van maart toen in Nederland en België allerlei coronamaatregelen van kracht werden. Tot half maart lagen de bestellingen 9 procent voor op vorig jaar. Sinds begin april gaat het weer de goede kant op, merkt topman John Kruijssen op, waarbij veel bestellingen via de webwinkel gedaan worden. Beter Bed zet momenteel ook meer in op die webwinkel.
Kruijssen denkt dat Beter Bed na zijn reorganisatie van vorig jaar er sterk voor staat en de coronacrisis zal overleven. Wel is de beddenketen in gesprek met zijn banken over een verlenging van de huidige kredietfaciliteit.
Meer uit Financieel
HOLLYWOOD (ANP/AFP) - Californië vindt dat Paramount de Amerikaanse staat chanteert door te dreigen het hoofdkantoor van het entertainmentconcern te verplaatsen uit de staat. Het dreigement volgt op de aangekondigde rechtszaak tussen Paramount en twaalf Amerikaanse staten, waaronder Californië, over de aanstaande overname van Warner Bros.
10 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse koffie-export ligt grotendeels stil na de aardbeving van maandag. Dat stelt de voorzitter van een Colombiaanse organisatie van koffie-exporteurs. De beving in het westen van het land heeft de werkzaamheden in een belangrijke haven verstoord en voor wegversperringen op cruciale snelwegen gezorgd.
48 minuten geledenSTARBASE (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, lanceert een nieuw AI-product. Grok Bot, zoals de nieuwe tool heet, moet SpaceX in de race houden rond de ontwikkelingen van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twaalf bedrijven hebben bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) melding gemaakt van mogelijk gelekte klantengegevens door een samenwerking met logistiek partner CEVA. Dat bevestigt de instantie na berichtgeving van het AD. Om welke bedrijven het gaat wil de toezichthouder niet zeggen. Bekend is dat in ieder geval de Bijenkorf, bol, Zalando, Ace & Tate en Ajax zijn geraakt door het datalek.
4 uur geleden