Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griepverschijnselen zitten zomerse daling ziekteverzuim dwars

Griepverschijnselen zitten zomerse daling ziekteverzuim dwars

UTRECHT (ANP) - De zomer heeft het aantal ziekmeldingen door werknemers dit jaar amper omlaag gekregen, terwijl dat in andere jaren wel zo was. Het ziekteverzuim daalde in juli slechts licht, melden arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare. Dat had vooral te maken met het aantal ziekmeldingen om griepachtige klachten.

Volgens de arbodienstverleners, samen werkzaam voor ruim 1 miljoen medewerkers, lag het verzuim in juli op 4,5 procent. Dat is licht lager dan in juni, toen het verzuim op 4,6 procent lag. In juli vorig jaar was het ziekteverzuim 4,2 procent.

De toename van de griepverschijnselen bij werknemers loopt parallel met de stijging van het aantal coronavirusdeeltjes in rioolwater dat het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meet. Tussen mei en de laatste week van juli steeg de hoeveelheid gemeten virusdeeltjes steeds.

"De daling die na de start van de zomervakantie normaal al goed zichtbaar wordt, is dit jaar minder", zegt Redmer van Wijngaarden, bedrijfsarts en directeur medische zaken bij ArboNed, over het verzuim. Voor werkgevers zijn de afmeldingen om griepachtige verschijnselen vaak geen ramp. Deze medewerkers kunnen vaak binnen een paar dagen weer aan het werk, stellen de arbodienstverleners.

Meer uit Financieel

Knot kritisch op voorstel kortere termijn voor opvolgers bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot heeft in een interview met NRC kritiek geuit op het plan om de termijn van zijn opvolgers in te korten. Onlangs werd DNB-hoofdeconoom Olaf Sleijpen voor een periode van zeven jaar aangewezen als nieuw centralebankhoofd. Maar daarbij opende demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) tevens de discussie om de termijn in de toekomst te verkorten tot vijf jaar.

21 minuten geleden
Opnieuw lagere resultaten voor sportkledingfabrikant Nike

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.

33 minuten geleden
ING: achteraf betalen populair, maar leidt soms tot problemen

AMSTERDAM (ANP) - Achteraf betalen via afbetaalapps, ook wel bekend als 'buy now, pay later', wordt inmiddels veel gebruikt in Nederland. Volgens nieuw onderzoek in opdracht van ING gebruikt ongeveer een op de drie mensen weleens deze betaalmethode. In sommige gevallen leidt dit ook tot problemen, constateert de bank.

53 minuten geleden
Apple stelt aan Brussel verbetervoorstellen voor App Store voor

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft Brussel aangeboden zijn App Store grondig te herzien om de Europese mededingingsautoriteiten tevreden te stellen. Daarmee wil het Amerikaanse techconcern een nieuwe boete vermijden, nadat Europese toezichthouders in april al een geldstraf van 500 miljoen euro oplegden voor het overtreden van de wet digitale markten (Digital Markets Act).

1 uur geleden
Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.

1 uur geleden
Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal windmolens op het land in Nederland is in minder dan tien jaar met 61 procent gestegen tot 3553. Sinds 2020 kwamen er ook honderden enorme windturbines van boven de 200 meter bij, heeft het Kadaster becijferd.

1 uur geleden
Opnieuw lagere resultaten voor sportkledingfabrikant Nike

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.

8 uur geleden