Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griepepidemie suddert verder, Nivel corrigeert cijfers na storing

Griepepidemie suddert verder, Nivel corrigeert cijfers na storing

UTRECHT (ANP) - De griepepidemie in Nederland is nog gaande, al blijft die tot nog toe van een "lage intensiteit". Huisartsen zagen vorige week per 100.000 inwoners 73 patiënten met griepachtige klachten, becijfert gezondheidsinstituut Nivel. Dat waren er ongeveer evenveel als een week eerder, toen dit aantal volgens gecorrigeerde cijfers op 74 per 100.000 lag.

In eerste instantie had het Nivel vorige week een lager aantal gerapporteerd, van 51 per 100.000. Dat blijkt echter niet te kloppen. Door een technische storing was een deel van de patiënten buiten het wekelijkse rapport gebleven, legt het instituut uit. Dat is rechtgezet.

Het lagere aantal patiënten liep ook al behoorlijk uit de pas met het relatief hoge aantal onderzochte monsters uit de keel en neus van patiënten waar een influenzavirus in zat. Omdat het virus in die monsters veel werd aangetroffen, had het Nivel al geconcludeerd dat de griepgolf nog gaande was. Nu blijkt die dus ongeveer op hetzelfde niveau door te sudderen. Het is de derde week van deze griepepidemie.

De Nivel-cijfers vormen hoe dan ook slechts een benadering van de werkelijkheid. De meeste mensen die door griep worden geveld, blijven simpelweg thuis en gaan niet naar de huisarts. Toch zien deskundigen het aantal huisartsbezoeken wel als een goede graadmeter.

Meer uit Gezond

Advies: bescherm gezondheid burgers beter tegen klimaatrisico's

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.

5 uur geleden
Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

10 uur geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

1 dag geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

4 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

5 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

6 dagen geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden