Griekspoor ziet Alcaraz morgen weer en hoopt dan wel op stunt
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor slaagde er in het enkelspel op de Olympische Spelen niet in voor een stunt te zorgen tegen Carlos Alcaraz. Dinsdag treft hij de Spanjaard opnieuw, dan in het dubbelspel.
Griekspoor kon Alcaraz een set bijbenen en wist er bijna een derde set uit te slepen. Het werd uiteindelijk 6-1 7-6 (3). "Ik serveerde in de eerste set niet goed en het viel allemaal een beetje zijn kant op. Ik gaf hem veel te veel ruimte", zei Griekspoor na afloop.
"Ik was niet goed genoeg en hij zat er vanaf het eerste moment goed op. Hij hanteerde een ongelooflijk tempo. Ik denk dat ik een heel goed niveau haalde in de tweede set, maar dan heb je ook een klein beetje geluk nodig. Hij loste het goed op, credits aan hem. Ik had een van de beste wedstrijden ooit moeten spelen om te winnen."
Zwakkere schakel
Dinsdagmiddag neemt Griekspoor het met Wesley Koolhof op tegen Alcaraz en Nadal. Laatstgenoemde lijkt in dat duo de wat zwakkere schakel, weet ook Griekspoor. "Dat is natuurlijk heel gek op zijn park. Ik ga naar Wesley luisteren, die weet meer van dubbels. Ik volg zijn orders en zal proberen goed te serveren. We gaan zeker kansen krijgen, ook al is het een van de beste duo's."
Griekspoor "geniet tot nog toe enorm" van de Olympische Spelen. "Het is heel bijzonder. Ik ben een groot sportliefhebber en ik kijk de hele dag door alles wat er te kijken valt", aldus de beste tennisser van Nederland. "Het zijn lange dagen. En er komen veel dingen op je af, je leert veel mensen kennen en het zijn heel veel prikkels."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
7 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
10 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
12 uur geleden