Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor ziet Alcaraz morgen weer en hoopt dan wel op stunt

Griekspoor ziet Alcaraz morgen weer en hoopt dan wel op stunt

PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor slaagde er in het enkelspel op de Olympische Spelen niet in voor een stunt te zorgen tegen Carlos Alcaraz. Dinsdag treft hij de Spanjaard opnieuw, dan in het dubbelspel.

Griekspoor kon Alcaraz een set bijbenen en wist er bijna een derde set uit te slepen. Het werd uiteindelijk 6-1 7-6 (3). "Ik serveerde in de eerste set niet goed en het viel allemaal een beetje zijn kant op. Ik gaf hem veel te veel ruimte", zei Griekspoor na afloop.

"Ik was niet goed genoeg en hij zat er vanaf het eerste moment goed op. Hij hanteerde een ongelooflijk tempo. Ik denk dat ik een heel goed niveau haalde in de tweede set, maar dan heb je ook een klein beetje geluk nodig. Hij loste het goed op, credits aan hem. Ik had een van de beste wedstrijden ooit moeten spelen om te winnen."

Zwakkere schakel

Dinsdagmiddag neemt Griekspoor het met Wesley Koolhof op tegen Alcaraz en Nadal. Laatstgenoemde lijkt in dat duo de wat zwakkere schakel, weet ook Griekspoor. "Dat is natuurlijk heel gek op zijn park. Ik ga naar Wesley luisteren, die weet meer van dubbels. Ik volg zijn orders en zal proberen goed te serveren. We gaan zeker kansen krijgen, ook al is het een van de beste duo's."

Griekspoor "geniet tot nog toe enorm" van de Olympische Spelen. "Het is heel bijzonder. Ik ben een groot sportliefhebber en ik kijk de hele dag door alles wat er te kijken valt", aldus de beste tennisser van Nederland. "Het zijn lange dagen. En er komen veel dingen op je af, je leert veel mensen kennen en het zijn heel veel prikkels."

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

58 minuten geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

1 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

2 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

6 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

8 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

11 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

17 uur geleden