Griekspoor ziet Alcaraz morgen weer en hoopt dan wel op stunt
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor slaagde er in het enkelspel op de Olympische Spelen niet in voor een stunt te zorgen tegen Carlos Alcaraz. Dinsdag treft hij de Spanjaard opnieuw, dan in het dubbelspel.
Griekspoor kon Alcaraz een set bijbenen en wist er bijna een derde set uit te slepen. Het werd uiteindelijk 6-1 7-6 (3). "Ik serveerde in de eerste set niet goed en het viel allemaal een beetje zijn kant op. Ik gaf hem veel te veel ruimte", zei Griekspoor na afloop.
"Ik was niet goed genoeg en hij zat er vanaf het eerste moment goed op. Hij hanteerde een ongelooflijk tempo. Ik denk dat ik een heel goed niveau haalde in de tweede set, maar dan heb je ook een klein beetje geluk nodig. Hij loste het goed op, credits aan hem. Ik had een van de beste wedstrijden ooit moeten spelen om te winnen."
Zwakkere schakel
Dinsdagmiddag neemt Griekspoor het met Wesley Koolhof op tegen Alcaraz en Nadal. Laatstgenoemde lijkt in dat duo de wat zwakkere schakel, weet ook Griekspoor. "Dat is natuurlijk heel gek op zijn park. Ik ga naar Wesley luisteren, die weet meer van dubbels. Ik volg zijn orders en zal proberen goed te serveren. We gaan zeker kansen krijgen, ook al is het een van de beste duo's."
Griekspoor "geniet tot nog toe enorm" van de Olympische Spelen. "Het is heel bijzonder. Ik ben een groot sportliefhebber en ik kijk de hele dag door alles wat er te kijken valt", aldus de beste tennisser van Nederland. "Het zijn lange dagen. En er komen veel dingen op je af, je leert veel mensen kennen en het zijn heel veel prikkels."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
6 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
15 uur geleden