Griekspoor zet Nederlandse tennissers op 2-0 in Daviscup
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Daviscup-team heeft in Den Haag nog maar één overwinning nodig om zich te plaatsen voor de Daviscup Finals. Tallon Griekspoor zette Oranje tegen Canada op een 2-0-voorsprong door Steven Diez met 6-4 6-4 te verslaan.
Griekspoor (25) boog in de tweede set een 3-1-achterstand om in setwinst door vijf van de laatste zes games te winnen. Na 1 uur en 36 minuten maakte hij het met een sterke forehand af op zijn tweede wedstrijdpunt.
Op zijn geliefde gravel legde Griekspoor zijn tegenstander, de nummer 294 van de wereld, zijn wil op. De Canadees knokte tot en met het laatste punt, maar de krachtige groundstrokes van Griekspoor - die 240 plekken hoger staat - waren hem met regelmaat te machtig. Griekspoor sloeg twintig winners met zijn forehand.
Herpakking
In de beginfase van de tweede set viel het niveau van de wat onrustige Griekspoor wat terug, maar hij herpakte zich goed. Bij een 4-3-voorsprong liet hij nog drie breakpoints onbenut, maar twee games later maakte hij het toch af op de service van de Canadees. Vooral in de tweede set zocht Griekspoor veel contact met het publiek, dat hem luid aanmoedigde in Sportcampus Zuiderpark. Voor Nederland is het de eerste thuiswedstrijd sinds 2017.
In de eerste wedstrijd van de ontmoeting had Botic van de Zandschulp Nederland op 1-0 gezet door Alexis Galarneau met 7-5 7-6 (9) te verslaan. Diez en Galarneau zijn de nummers 6 en 7 van Canada. De beste spelers van het land hebben zich afgemeld voor de ontmoeting op gravel in Den Haag omdat ze de voorkeur geven aan een goede voorbereiding op het Amerikaanse hardcourtseizoen.
Dubbelspel
Zaterdag volgt er eerst een dubbelspel. Captain Paul Haarhuis heeft daarvoor Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop aangewezen. Mochten zij winnen dan is de ontmoeting al beslist. Als Koolhof en Middelkoop verliezen, dan komt Van de Zandschulp in actie in de vierde wedstrijd.
In totaal plaatsen zestien landen zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals, die verspreid over vier steden wordt gespeeld.
Meer uit Sport
BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geleden