
Griekspoor wint op Mallorca eerste partij na opgave Roland Garros
SANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn eerste wedstrijd sinds zijn opgave tijdens Roland Garros gewonnen. De nummer 1 van Nederland versloeg in de tweede ronde van het grastoernooi van Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-5 6-4.
De als vierde geplaatste Griekspoor (28) had een bye in de eerste ronde. De mondiale nummer 34 treft in de kwartfinales de Canadees Gabriel Diallo, die met 6-3 3-6 6-3 te sterk was voor Laslo Djere uit Servië. Diallo won eerder deze maand in Rosmalen zijn eerste ATP-titel.
Griekspoor miste het toernooi in Rosmalen vanwege een buikspierblessure. Hij liep de blessure op tijdens Roland Garros, waar hij in zijn partij in de vierde ronde tegen Alexander Zverev moest opgeven. In de derde ronde had hij uitgerekend Quinn verslagen na een vijfsetter.
Voorbereiding Wibledon
De Nederlander en de Amerikaan hielden elkaar op Mallorca in evenwicht tot 5-5. Griekspoor creëerde vervolgens de eerste breakpoints van de partij en sloeg meteen toe. Met zijn vijfde ace haalde hij even later de eerste set binnen. Hij nam meteen een 2-0-voorsprong in de tweede set, maar zag Quinn weer op gelijke hoogte komen. Na een tweede break op 3-3 gaf hij zijn voorsprong niet meer uit handen.
Griekspoor, die weer samenwerkt met de Belgische coach Kristof Vliegen, is in voorbereiding op Wimbledon. Hij is automatisch geplaatst voor het grandslamtoernooi, dat volgende week begint.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
5 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
14 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
14 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser gaat na de eerste van in totaal tien subdivisies aan de leiding op het onderdeel brug bij de kwalificaties van de WK in Jakarta. Visser kwam tot een score van 14,000 punten. Landgenote Sanna Veerman volgt op de tweede plaats met 13,966 punten. De twee turnsters moeten nog negen subdivisies afwachten of hun scores genoeg zijn voor een plek in de toestelfinale (top-8).
17 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Graham Potter is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Zweden. De Engelsman is de opvolger van Jon Dahl Tomasson, die vorige week werd ontslagen. Onder leiding van de voormalige aanvaller van Feyenoord pakte Zweden slechts 1 punt in vier kwalificatieduels voor het WK van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
21 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt is ook uitgeschakeld op de WK in Jakarta. De 29-jarige Hoofddorper werd 28e en is vierde reserve voor de meerkampfinale van woensdag. Schmidt kwam zondag in de vierde subdivisie van de kwalificaties door grote fouten op vloer en voltige niet verder dan 74,463 punten. Na zijn wedstrijd moest hij nog lang wachten of zijn score nog toereikend zou zijn voor de meerkampfinale (top-24).
22 uur geleden