Griekspoor wilde tonen dat er niets te halen viel in 'zijn' huis
GRONINGEN (ANP) - Tallon Griekspoor wilde tegen Leandro Riedi duidelijk maken "dat er niets te halen viel". Voor een uitzinnig publiek in de Martiniplaza versloeg hij de Zwitserse tennisser in twee tiebreaks. Daarmee bracht hij de stand in de Daviscup-ontmoeting in Groningen op 2-2.
"Ik geef mezelf een 8,5", zei Griekspoor op de persconferentie, gevraagd naar een rapportcijfer voor zijn optreden. "Ik denk dat ik goed geserveerd heb en hem vanaf het eerste punt het gevoel heb gegeven dat hier niks te halen viel. Ik ben elk punt positief gebleven. Hij is een heel goede speler, maar niet goed genoeg vandaag. Als hij zo doorgaat, zien we hem snel terug in de top 100. Het was wel gunstig dat hij al twee uur had gedubbeld."
Griekspoor zocht na bijna ieder gewonnen punt contact met het publiek. "Ik kan het blijven zeggen, maar dit was wederom de mooiste sfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Dit was ongelooflijk."
Zonnebril
Na de zege van Griekspoor komt het aan op het duel tussen Botic van de Zandschulp en Marc-Andrea Hüsler. De kopman heeft Van de Zandschulp voor zijn wedstrijd van advies voorzien. "Ik denk dat hij wat rustiger is dan ik, maar ik heb hem gezegd: gebruik het publiek, misbruik het niet. Hij kreeg het vrijdag voor elkaar het publiek met 3500 Nederlanders stil te krijgen. Hij mag wat liever voor zichzelf zijn en minder kritisch."
Griekspoor baarde opzien door zaterdag in de Martiniplaza het dubbelspel met een soort van zonnebril te bekijken. "Dat is een bril tegen het licht, iets wat ik sinds kort gebruik", verklaarde de nummer 29 van de wereld. "Als ik er altijd zo door ga spelen, dan blijf ik hem opdoen. Als ik veel voor de televisie of op mijn telefoon zit, dan zorgt die bril voor wat meer rust voor mijn ogen. Vroeger was ik druk en wild voor wedstrijden, maar nu heb ik iets meer rust nodig."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
15 uur geleden