Griekspoor wilde tonen dat er niets te halen viel in 'zijn' huis
GRONINGEN (ANP) - Tallon Griekspoor wilde tegen Leandro Riedi duidelijk maken "dat er niets te halen viel". Voor een uitzinnig publiek in de Martiniplaza versloeg hij de Zwitserse tennisser in twee tiebreaks. Daarmee bracht hij de stand in de Daviscup-ontmoeting in Groningen op 2-2.
"Ik geef mezelf een 8,5", zei Griekspoor op de persconferentie, gevraagd naar een rapportcijfer voor zijn optreden. "Ik denk dat ik goed geserveerd heb en hem vanaf het eerste punt het gevoel heb gegeven dat hier niks te halen viel. Ik ben elk punt positief gebleven. Hij is een heel goede speler, maar niet goed genoeg vandaag. Als hij zo doorgaat, zien we hem snel terug in de top 100. Het was wel gunstig dat hij al twee uur had gedubbeld."
Griekspoor zocht na bijna ieder gewonnen punt contact met het publiek. "Ik kan het blijven zeggen, maar dit was wederom de mooiste sfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Dit was ongelooflijk."
Zonnebril
Na de zege van Griekspoor komt het aan op het duel tussen Botic van de Zandschulp en Marc-Andrea Hüsler. De kopman heeft Van de Zandschulp voor zijn wedstrijd van advies voorzien. "Ik denk dat hij wat rustiger is dan ik, maar ik heb hem gezegd: gebruik het publiek, misbruik het niet. Hij kreeg het vrijdag voor elkaar het publiek met 3500 Nederlanders stil te krijgen. Hij mag wat liever voor zichzelf zijn en minder kritisch."
Griekspoor baarde opzien door zaterdag in de Martiniplaza het dubbelspel met een soort van zonnebril te bekijken. "Dat is een bril tegen het licht, iets wat ik sinds kort gebruik", verklaarde de nummer 29 van de wereld. "Als ik er altijd zo door ga spelen, dan blijf ik hem opdoen. Als ik veel voor de televisie of op mijn telefoon zit, dan zorgt die bril voor wat meer rust voor mijn ogen. Vroeger was ik druk en wild voor wedstrijden, maar nu heb ik iets meer rust nodig."
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
16 uur geleden