Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor wilde tonen dat er niets te halen viel in 'zijn' huis

Griekspoor wilde tonen dat er niets te halen viel in 'zijn' huis

GRONINGEN (ANP) - Tallon Griekspoor wilde tegen Leandro Riedi duidelijk maken "dat er niets te halen viel". Voor een uitzinnig publiek in de Martiniplaza versloeg hij de Zwitserse tennisser in twee tiebreaks. Daarmee bracht hij de stand in de Daviscup-ontmoeting in Groningen op 2-2.

"Ik geef mezelf een 8,5", zei Griekspoor op de persconferentie, gevraagd naar een rapportcijfer voor zijn optreden. "Ik denk dat ik goed geserveerd heb en hem vanaf het eerste punt het gevoel heb gegeven dat hier niks te halen viel. Ik ben elk punt positief gebleven. Hij is een heel goede speler, maar niet goed genoeg vandaag. Als hij zo doorgaat, zien we hem snel terug in de top 100. Het was wel gunstig dat hij al twee uur had gedubbeld."

Griekspoor zocht na bijna ieder gewonnen punt contact met het publiek. "Ik kan het blijven zeggen, maar dit was wederom de mooiste sfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Dit was ongelooflijk."

Zonnebril

Na de zege van Griekspoor komt het aan op het duel tussen Botic van de Zandschulp en Marc-Andrea Hüsler. De kopman heeft Van de Zandschulp voor zijn wedstrijd van advies voorzien. "Ik denk dat hij wat rustiger is dan ik, maar ik heb hem gezegd: gebruik het publiek, misbruik het niet. Hij kreeg het vrijdag voor elkaar het publiek met 3500 Nederlanders stil te krijgen. Hij mag wat liever voor zichzelf zijn en minder kritisch."

Griekspoor baarde opzien door zaterdag in de Martiniplaza het dubbelspel met een soort van zonnebril te bekijken. "Dat is een bril tegen het licht, iets wat ik sinds kort gebruik", verklaarde de nummer 29 van de wereld. "Als ik er altijd zo door ga spelen, dan blijf ik hem opdoen. Als ik veel voor de televisie of op mijn telefoon zit, dan zorgt die bril voor wat meer rust voor mijn ogen. Vroeger was ik druk en wild voor wedstrijden, maar nu heb ik iets meer rust nodig."

Meer uit Sport

Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

37 minuten geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

4 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

4 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

5 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

5 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

5 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

6 uur geleden