Griekspoor wil Van Rijthoven opvolgen als toernooiwinnaar Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor staat zondag in de finale van het tennistoernooi van Rosmalen. De Nederlander neemt het op tegen de Australiër Jordan Thompson. De finale begint niet voor 14.30 uur. Om 12.00 uur staat eerst de eindstrijd bij de vrouwen op het programma. Die gaat tussen de Russische speelsters Ekaterina Aleksandrova en Veronika Koedermetova.
Griekspoor won begin dit jaar in Pune in India voor het eerst een ATP-toernooi. In Rosmalen kan hij de opvolger worden van Tim van Rijthoven, die vorig jaar in de finale won van de Rus Daniil Medvedev. Naast Van Rijthoven kent het toernooi in Brabant met Richard Krajicek (1994 en 1997) en Sjeng Schalken (2002 en 2003) nog twee Nederlandse winnaars.
Dankzij zijn goede optreden in Rosmalen is Griekspoor nu de beste tennisser van Nederland. De 26-jarige Haarlemmer passeert Botic van de Zandschulp, die zich wegens een blessure afmeldde voor het toernooi in eigen land. Griekspoor staat voor aanvang van de finale virtueel op de 33e plaats op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
19 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
20 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
22 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
23 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden