Griekspoor wil Van Rijthoven achterna in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is nog maar twee zeges af van het opvolgen van Tim van Rijthoven als titelhouder op het grastoernooi van Rosmalen. Hij kan de vierde Nederlandse winnaar bij de mannen worden. De nummer 38 van de wereld versloeg vrijdagmiddag de Australische nummer 18 van de wereld Alex de Minaur.
"De run van Tim vorig jaar heeft zeker mijn ogen geopend. Natuurlijk weet je ook dat zoiets op gras eerder mogelijk is dan op andere ondergronden", zei Griekspoor na zijn derde zege van de week.
"Vorig jaar heb ik rond deze tijd ook met Botic van de Zandschulp gezeten en gezegd: 'als hij het kan, dan kunnen wij het ook'. Het was ongelooflijk wat hij hier heeft neergezet, maar helaas mag hij weer opnieuw gaan beginnen, hoe lelijk dat ook voor hem is. Vorig jaar was hij de held, maar dit jaar ben je klaar en sta je weer op nul." Van Rijthoven meldde zich vlak voor de start af met een elleboogblessure. Hij heeft sinds half februari niet meer gespeeld.
Titel
Griekspoor (26) neemt het zaterdag op tegen de Fin Emil Ruusuvuori of de Italiaan Jannik Sinner. "Deze week heeft de titel zeker door mijn hoofd gespookt, waarom niet? Ik denk dat ik het niveau heb om het toernooi te winnen. Ik serveerde vandaag iets minder voor mijn gevoel, maar de statistieken waren goed. Maar dan moet het ook een beetje meezitten. Ik heb in ieder geval nog flink wat kaartjes nodig voor dit weekend."
Richard Krajicek won het toernooi in 1994 en 1997, Sjeng Schalken was in 2002 en 2003 de beste.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
3 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
23 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden