Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor wil Van Rijthoven achterna in Rosmalen

Griekspoor wil Van Rijthoven achterna in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is nog maar twee zeges af van het opvolgen van Tim van Rijthoven als titelhouder op het grastoernooi van Rosmalen. Hij kan de vierde Nederlandse winnaar bij de mannen worden. De nummer 38 van de wereld versloeg vrijdagmiddag de Australische nummer 18 van de wereld Alex de Minaur.

"De run van Tim vorig jaar heeft zeker mijn ogen geopend. Natuurlijk weet je ook dat zoiets op gras eerder mogelijk is dan op andere ondergronden", zei Griekspoor na zijn derde zege van de week.

"Vorig jaar heb ik rond deze tijd ook met Botic van de Zandschulp gezeten en gezegd: 'als hij het kan, dan kunnen wij het ook'. Het was ongelooflijk wat hij hier heeft neergezet, maar helaas mag hij weer opnieuw gaan beginnen, hoe lelijk dat ook voor hem is. Vorig jaar was hij de held, maar dit jaar ben je klaar en sta je weer op nul." Van Rijthoven meldde zich vlak voor de start af met een elleboogblessure. Hij heeft sinds half februari niet meer gespeeld.

Titel

Griekspoor (26) neemt het zaterdag op tegen de Fin Emil Ruusuvuori of de Italiaan Jannik Sinner. "Deze week heeft de titel zeker door mijn hoofd gespookt, waarom niet? Ik denk dat ik het niveau heb om het toernooi te winnen. Ik serveerde vandaag iets minder voor mijn gevoel, maar de statistieken waren goed. Maar dan moet het ook een beetje meezitten. Ik heb in ieder geval nog flink wat kaartjes nodig voor dit weekend."

Richard Krajicek won het toernooi in 1994 en 1997, Sjeng Schalken was in 2002 en 2003 de beste.

Meer uit Sport

Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

3 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

4 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

6 uur geleden
NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

7 uur geleden
Kunstrijdpaar Danilova en Tsiba grijpt naast ticket voor Spelen

OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

9 uur geleden
Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

1 dag geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

1 dag geleden