Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor voor het eerst naar tweede ronde Wimbledon

Griekspoor voor het eerst naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De nummer 2 van Nederland was met 5-7 7-5 6-3 6-4 de meerdere van de Italiaan Fabio Fognini.

Griekspoor maakte het na ruim 2 uur af met een twee aces op rij, nadat hij kort daarvoor nog een breakpoint had weggewerkt. De Nederlander sloeg in totaal veertien aces. Hij noteerde 37 winners tegenover 23 onnodige fouten.

Na de eerste twee sets leek het erop dat het duel zou worden onderbroken vanwege de duisternis, maar de derde en vierde set gingen in vrij rap tempo naar Griekspoor, die bezig is aan een goed grasseizoen. Vorige week haalde hij de kwartfinales op Mallorca.

Alcaraz

In de derde ronde neemt Griekspoor het op tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz, die zich in vijf sets langs de Duitser Jan-Lennard Struff knokte. Dat duel duurde ruim 4 uur.

Begin dit jaar was de 25-jarige Griekspoor op de Australian Open - eveneens in de openingsronde - ook al te sterk voor de nummer 63 van de wereld. Fognini, die bekendstaat om zijn wispelturigheid, heeft dit jaar op grandslamtoernooien alleen nog maar van Nederlanders verloren. Op Roland Garros werd hij uitgeschakeld door Botic van de Zandschulp, toen in de tweede ronde.

Griekspoor, de mondiale nummer 53, maakte vorig jaar zijn debuut in het hoofdtoernooi van Wimbledon. Hij verloor toen van de Duitser Alexander Zverev.

Eerder op de dag bereikte ook Tim van Rijthoven de tweede ronde bij de mannen. Botic van de Zandschulp komt dinsdag in actie.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

7 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden