Griekspoor verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Tallon Griekspoor (28) heeft het Nederlandse onderonsje in de eerste ronde van het Open Occitanie tegen Botic van de Zandschulp (29) gewonnen. De beste twee Nederlandse tennissers waren in het Franse Montpellier aan elkaar gewaagd, maar de nummer 46 van de wereld was in twee sets net iets constanter dan de mondiale nummer 84: 7-5 6-3. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Fransen Richard Gasquet en Adrian Mannarino.
Griekspoor was na afloop blij met zijn overwinning, zei hij in een interview op de baan. "Het is altijd lastig om tegen Botic te spelen. We trainen met elkaar. We kennen elkaar door en door", aldus Griekspoor. "Het was geen al te beste partij. Maar ik ben tevreden met de winst."
Griekspoor zette de stand in de onderlinge ontmoetingen op het hoogste niveau met Van de Zandschulp op 2-1 in zijn voordeel. Ze troffen elkaar twee jaar geleden op de Australian Open voor het laatst. Toen won Griekspoor in drie sets. Van de Zandschulp was in 2022 in het Amerikaanse Winston-Salem de betere. De twee Nederlanders nemen komende week deel aan het hoofdtoernooi van het ABN AMRO Open in Rotterdam.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
15 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
20 uur geleden