Griekspoor verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Tallon Griekspoor (28) heeft het Nederlandse onderonsje in de eerste ronde van het Open Occitanie tegen Botic van de Zandschulp (29) gewonnen. De beste twee Nederlandse tennissers waren in het Franse Montpellier aan elkaar gewaagd, maar de nummer 46 van de wereld was in twee sets net iets constanter dan de mondiale nummer 84: 7-5 6-3. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Fransen Richard Gasquet en Adrian Mannarino.
Griekspoor was na afloop blij met zijn overwinning, zei hij in een interview op de baan. "Het is altijd lastig om tegen Botic te spelen. We trainen met elkaar. We kennen elkaar door en door", aldus Griekspoor. "Het was geen al te beste partij. Maar ik ben tevreden met de winst."
Griekspoor zette de stand in de onderlinge ontmoetingen op het hoogste niveau met Van de Zandschulp op 2-1 in zijn voordeel. Ze troffen elkaar twee jaar geleden op de Australian Open voor het laatst. Toen won Griekspoor in drie sets. Van de Zandschulp was in 2022 in het Amerikaanse Winston-Salem de betere. De twee Nederlanders nemen komende week deel aan het hoofdtoernooi van het ABN AMRO Open in Rotterdam.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
5 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
13 uur geleden