Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verslaat Pella en treft nu Alcaraz in Indian Wells

Griekspoor verslaat Pella en treft nu Alcaraz in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Indian Wells en treft daarin Carlos Alcaraz, de nummer 2 van de wereld. De Spanjaard, vorig jaar winnaar van de US Open, plaatste zich voor de derde ronde met een zege op de Australiër Thanasi Kokkinakis: 6-3 6-3. Griekspoor had eerder al de Argentijn Guido Pella in twee sets verslagen: 7-6 (3) 7-6 (4). Dat betekende zijn eerste overwinning in het hoofdschema van een masterstoernooi.

Griekspoor en Alcaraz behoren tot de 32 geplaatste spelers in Indian Wells, die allemaal begonnen met een 'bye' en pas in de tweede ronde instroomden. Alcaraz ontbrak begin dit jaar op de Australian Open vanwege blessureleed. De 19-jarige Spanjaard keerde vorige maand terug op de ATP Tour en won bij zijn rentree direct het toernooi van Buenos Aires. Alcaraz bereikte vervolgens ook de finale in Rio de Janeiro.

De Spanjaard kan terugkeren aan kop van de wereldranglijst als hij de masters van Indian Wells op zijn naam schrijft. In dat geval lost hij Novak Djokovic, die ontbreekt omdat hij weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus, af als nummer 1. Vorig jaar haalde Alcaraz de halve finales in Indian Wells.

Wimbledon vorig jaar

Griekspoor en Alcaraz stonden vorig seizoen voor het eerst tegenover elkaar, in de tweede ronde van Wimbledon. De Spaanse tiener won toen in drie sets van de Nederlander.

Griekspoor won begin dit jaar in India zijn eerste ATP-titel en bereikte vervolgens de derde ronde van de Australian Open en de halve finales op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De afgelopen weken werd hij in Doha en Dubai uitgeschakeld in de tweede ronde door respectievelijk Andrej Roeblev en Djokovic, twee spelers uit de mondiale top 10. Griekspoor gaat nu tegen Alcaraz een nieuwe poging doen om voor het eerst een speler uit de top 10 te verslaan.

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

13 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

13 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

15 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

15 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

20 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

21 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 dag geleden