Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verslaat Pella en treft nu Alcaraz in Indian Wells

Griekspoor verslaat Pella en treft nu Alcaraz in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Indian Wells en treft daarin Carlos Alcaraz, de nummer 2 van de wereld. De Spanjaard, vorig jaar winnaar van de US Open, plaatste zich voor de derde ronde met een zege op de Australiƫr Thanasi Kokkinakis: 6-3 6-3. Griekspoor had eerder al de Argentijn Guido Pella in twee sets verslagen: 7-6 (3) 7-6 (4). Dat betekende zijn eerste overwinning in het hoofdschema van een masterstoernooi.

Griekspoor en Alcaraz behoren tot de 32 geplaatste spelers in Indian Wells, die allemaal begonnen met een 'bye' en pas in de tweede ronde instroomden. Alcaraz ontbrak begin dit jaar op de Australian Open vanwege blessureleed. De 19-jarige Spanjaard keerde vorige maand terug op de ATP Tour en won bij zijn rentree direct het toernooi van Buenos Aires. Alcaraz bereikte vervolgens ook de finale in Rio de Janeiro.

De Spanjaard kan terugkeren aan kop van de wereldranglijst als hij de masters van Indian Wells op zijn naam schrijft. In dat geval lost hij Novak Djokovic, die ontbreekt omdat hij weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus, af als nummer 1. Vorig jaar haalde Alcaraz de halve finales in Indian Wells.

Wimbledon vorig jaar

Griekspoor en Alcaraz stonden vorig seizoen voor het eerst tegenover elkaar, in de tweede ronde van Wimbledon. De Spaanse tiener won toen in drie sets van de Nederlander.

Griekspoor won begin dit jaar in India zijn eerste ATP-titel en bereikte vervolgens de derde ronde van de Australian Open en de halve finales op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De afgelopen weken werd hij in Doha en Dubai uitgeschakeld in de tweede ronde door respectievelijk Andrej Roeblev en Djokovic, twee spelers uit de mondiale top 10. Griekspoor gaat nu tegen Alcaraz een nieuwe poging doen om voor het eerst een speler uit de top 10 te verslaan.

Meer uit Sport

Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

50 minuten geleden
Dokter ook na drie onderdelen eerste op vijfkamp bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.

52 minuten geleden
Klaver leidt estafetteploeg op WK indoor naar finale 4x400 meter

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.

2 uur geleden
Estafettemannen als snelsten naar finale 4x400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.

4 uur geleden
LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

13 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

18 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

20 uur geleden