Griekspoor verslaat ook Riedi in Daviscup en dwingt vijfde duel af
GRONINGEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ervoor gezorgd dat een vijfde wedstrijd de beslissing gaat brengen in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland. De beste tennisser van Nederland was in Groningen met 7-6 (6) 7-6 (3) te sterk voor Leandro Riedi en bracht daarmee de stand op 2-2.
De wedstrijd verliep zonder servicebreaks. Er viel in de een uur en 43 minuten durende partij zelfs geen breakpoint te noteren.
Griekspoor maakte het in de tiebreak van de tweede set af met een fraaie backhandpassing, waarmee hij het publiek in extase bracht. De nummer 29 van de wereld spoorde het publiek de hele wedstrijd aan om meer geluid te produceren.
Tweede zege
Griekspoor serveerde sterk en sloeg zeven aces. Hij won 86 procent van de punten op zijn eigen service: zestig van de zeventig. Riedi - dit jaar al winnaar van twee challengertoernooien - serveerde ook sterk, maar een aantal missers in de tweede tiebreak voorkwamen dat het uitdraaide op een derde set.
Voor Griekspoor (27) was het zijn tweede zege van het treffen met de Zwitsers. Vrijdag was hij al in twee tiebreaks te sterk voor Marc-Andrea Hüsler.
Van de Zandschulp
In de beslissende wedstrijd neemt Botic van de Zandschulp het op tegen Hüsler. Mocht Van de Zandschulp winnen, dan plaatst Oranje zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals.
Eerder op zaterdag verloren Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer het dubbelspel.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
9 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
12 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
12 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
14 uur geleden