Griekspoor verslaat ook Riedi in Daviscup en dwingt vijfde duel af
GRONINGEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ervoor gezorgd dat een vijfde wedstrijd de beslissing gaat brengen in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland. De beste tennisser van Nederland was in Groningen met 7-6 (6) 7-6 (3) te sterk voor Leandro Riedi en bracht daarmee de stand op 2-2.
De wedstrijd verliep zonder servicebreaks. Er viel in de een uur en 43 minuten durende partij zelfs geen breakpoint te noteren.
Griekspoor maakte het in de tiebreak van de tweede set af met een fraaie backhandpassing, waarmee hij het publiek in extase bracht. De nummer 29 van de wereld spoorde het publiek de hele wedstrijd aan om meer geluid te produceren.
Tweede zege
Griekspoor serveerde sterk en sloeg zeven aces. Hij won 86 procent van de punten op zijn eigen service: zestig van de zeventig. Riedi - dit jaar al winnaar van twee challengertoernooien - serveerde ook sterk, maar een aantal missers in de tweede tiebreak voorkwamen dat het uitdraaide op een derde set.
Voor Griekspoor (27) was het zijn tweede zege van het treffen met de Zwitsers. Vrijdag was hij al in twee tiebreaks te sterk voor Marc-Andrea Hüsler.
Van de Zandschulp
In de beslissende wedstrijd neemt Botic van de Zandschulp het op tegen Hüsler. Mocht Van de Zandschulp winnen, dan plaatst Oranje zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals.
Eerder op zaterdag verloren Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer het dubbelspel.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
10 uur geleden