Griekspoor verslaat ook Riedi in Daviscup en dwingt vijfde duel af
GRONINGEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ervoor gezorgd dat een vijfde wedstrijd de beslissing gaat brengen in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland. De beste tennisser van Nederland was in Groningen met 7-6 (6) 7-6 (3) te sterk voor Leandro Riedi en bracht daarmee de stand op 2-2.
De wedstrijd verliep zonder servicebreaks. Er viel in de een uur en 43 minuten durende partij zelfs geen breakpoint te noteren.
Griekspoor maakte het in de tiebreak van de tweede set af met een fraaie backhandpassing, waarmee hij het publiek in extase bracht. De nummer 29 van de wereld spoorde het publiek de hele wedstrijd aan om meer geluid te produceren.
Tweede zege
Griekspoor serveerde sterk en sloeg zeven aces. Hij won 86 procent van de punten op zijn eigen service: zestig van de zeventig. Riedi - dit jaar al winnaar van twee challengertoernooien - serveerde ook sterk, maar een aantal missers in de tweede tiebreak voorkwamen dat het uitdraaide op een derde set.
Voor Griekspoor (27) was het zijn tweede zege van het treffen met de Zwitsers. Vrijdag was hij al in twee tiebreaks te sterk voor Marc-Andrea Hüsler.
Van de Zandschulp
In de beslissende wedstrijd neemt Botic van de Zandschulp het op tegen Hüsler. Mocht Van de Zandschulp winnen, dan plaatst Oranje zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals.
Eerder op zaterdag verloren Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer het dubbelspel.
Meer uit Sport
SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
49 minuten geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
13 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
16 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
17 uur geleden