Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verslaat ook Riedi in Daviscup en dwingt vijfde duel af

Griekspoor verslaat ook Riedi in Daviscup en dwingt vijfde duel af

GRONINGEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ervoor gezorgd dat een vijfde wedstrijd de beslissing gaat brengen in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland. De beste tennisser van Nederland was in Groningen met 7-6 (6) 7-6 (3) te sterk voor Leandro Riedi en bracht daarmee de stand op 2-2.

De wedstrijd verliep zonder servicebreaks. Er viel in de een uur en 43 minuten durende partij zelfs geen breakpoint te noteren.

Griekspoor maakte het in de tiebreak van de tweede set af met een fraaie backhandpassing, waarmee hij het publiek in extase bracht. De nummer 29 van de wereld spoorde het publiek de hele wedstrijd aan om meer geluid te produceren.

Tweede zege

Griekspoor serveerde sterk en sloeg zeven aces. Hij won 86 procent van de punten op zijn eigen service: zestig van de zeventig. Riedi - dit jaar al winnaar van twee challengertoernooien - serveerde ook sterk, maar een aantal missers in de tweede tiebreak voorkwamen dat het uitdraaide op een derde set.

Voor Griekspoor (27) was het zijn tweede zege van het treffen met de Zwitsers. Vrijdag was hij al in twee tiebreaks te sterk voor Marc-Andrea Hüsler.

Van de Zandschulp

In de beslissende wedstrijd neemt Botic van de Zandschulp het op tegen Hüsler. Mocht Van de Zandschulp winnen, dan plaatst Oranje zich voor de groepsfase van de Daviscup Finals.

Eerder op zaterdag verloren Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer het dubbelspel.

Meer uit Sport

Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

1 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

1 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

21 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

1 dag geleden