Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verslaat Hurkacz en bereikt kwartfinales ABN AMRO Open

Griekspoor verslaat Hurkacz en bereikt kwartfinales ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De Nederlander won in een spannende wedstrijd knap met 6-7 (5) 7-6 (5) 7-6 (4) van de Pool Hubert Hurkacz, de nummer 8 van de wereld.

In een redelijk gevuld Ahoy lagen beide spelers qua niveau dicht bij elkaar. In de eerste set ging het gelijk op en was er een tiebreak nodig voor de beslissing. Eerder serveerde Griekspoor nog twee setpunten weg op 6-5, maar in de tiebreak was het alsnog Hurkacz die de set binnenhaalde. Dat deed hij met een ace, waarvan hij er in totaal 28 sloeg. Griekspoor sloeg er 23.

Het beeld in de tweede set was net zoals in de eerste. Griekspoor en Hurkacz deden vrijwel niets onder voor elkaar. In een hoogstaande set zonder breaks waren de marges klein en was er opnieuw een tiebreak nodig. Daarin kon Griekspoor bijschakelen en de wedstrijd in evenwicht brengen. Met een servicewinner werd het 1-1 in sets.

In het derde en beslissende bedrijf plaatste Griekspoor vervolgens de eerste break, maar die maakte Hurkacz direct ongedaan. De Nederlander, die vorig jaar nog tot de halve finales reikte in Ahoy, herstelde daar desondanks knap van. In opnieuw een tiebreak trok hij aan het langste eind, wat leidde tot tranen bij zijn Belgische coach Kristof Vliegen.

In de kwartfinales speelt Griekspoor, de nummer 29 van de wereld, tegen de Duitser Jan-Lennard Struff of de Fin Emil Ruusuvuori. Zij spelen donderdagavond nog tegen elkaar.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

11 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

11 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

13 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

13 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

14 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

15 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

15 uur geleden