Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verslaat Hurkacz en bereikt kwartfinales ABN AMRO Open

Griekspoor verslaat Hurkacz en bereikt kwartfinales ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De Nederlander won in een spannende wedstrijd knap met 6-7 (5) 7-6 (5) 7-6 (4) van de Pool Hubert Hurkacz, de nummer 8 van de wereld.

In een redelijk gevuld Ahoy lagen beide spelers qua niveau dicht bij elkaar. In de eerste set ging het gelijk op en was er een tiebreak nodig voor de beslissing. Eerder serveerde Griekspoor nog twee setpunten weg op 6-5, maar in de tiebreak was het alsnog Hurkacz die de set binnenhaalde. Dat deed hij met een ace, waarvan hij er in totaal 28 sloeg. Griekspoor sloeg er 23.

Het beeld in de tweede set was net zoals in de eerste. Griekspoor en Hurkacz deden vrijwel niets onder voor elkaar. In een hoogstaande set zonder breaks waren de marges klein en was er opnieuw een tiebreak nodig. Daarin kon Griekspoor bijschakelen en de wedstrijd in evenwicht brengen. Met een servicewinner werd het 1-1 in sets.

In het derde en beslissende bedrijf plaatste Griekspoor vervolgens de eerste break, maar die maakte Hurkacz direct ongedaan. De Nederlander, die vorig jaar nog tot de halve finales reikte in Ahoy, herstelde daar desondanks knap van. In opnieuw een tiebreak trok hij aan het langste eind, wat leidde tot tranen bij zijn Belgische coach Kristof Vliegen.

In de kwartfinales speelt Griekspoor, de nummer 29 van de wereld, tegen de Duitser Jan-Lennard Struff of de Fin Emil Ruusuvuori. Zij spelen donderdagavond nog tegen elkaar.

Meer uit Sport

'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

1 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

21 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

22 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden