Griekspoor verrast en staat in finale tennistoernooi Washington
WASHINGTON (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft verrassend de finale van het vooraanstaande ATP-toernooi in Washington bereikt. De 27-jarige Nederlander versloeg zaterdagavond lokale tijd de voor eigen publiek spelende Taylor Fritz, de nummer 9 van de wereld. Het was voor Griekspoor zijn eerste zege op een top 10-speler: 3-6 6-3 6-2.
Griekspoor richtte zich in het tweede deel van de wedstrijd op. De als eerste geplaatste Amerikaan, die tot zover in het toernooi sterk had geserveerd, had moeite met het spel van de beste tennisser van Nederland. In de tweede set brak Griekspoor Fritz bij 4-3 voor de eerste keer. Het einde van de beslissende set was helemaal sterk van Griekspoor, die 20 van de laatste 27 punten pakte. Daardoor won de Noord-Hollander de wedstrijd na een 2-1-achterstand in games in de derde set.
Griekspoor, zelf de nummer 37 van de wereld, zegt dat hij erg op zoek was naar het verslaan van een top 10-speler. "En om dan ook nog Fritz in zijn eigen land te verslaan, is best bijzonder. Mijn service gaat deze week heel goed en ik voel me lekker. Dit is een aardig begin van de wedstrijden in de Verenigde Staten, ik heb niet veel om over te klagen." De Nederlander maakt zich ook op voor de US Open, die eind deze maand begint.
Derde finale
Voor Griekspoor is het al zijn derde finale van het seizoen, na eerder die in het Indiase Pune en Rosmalen in eigen land te hebben gewonnen. In Rotterdam kwam Griekspoor tot de halve finales. "Dat was al een droom. Het komt dit seizoen allemaal samen. Ik heb er hard voor gewerkt." Griekspoor won dit seizoen al veel meer wedstrijden (27) dan in het hele vorige seizoen (17).
De Nederlander speelt later op zondag tegen de Brit Daniel Evans om de titel. De nummer 30 van de wereld won in de halve finales van de Bulgaar Grigor Dimitrov in twee sets: 6-3 7-6 (4). De 33-jarige Evans gaat voor zijn tweede ATP-titel. In 2021 won hij in Melbourne.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
9 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
15 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
15 uur geleden