Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verrast en staat in finale tennistoernooi Washington

Griekspoor verrast en staat in finale tennistoernooi Washington

WASHINGTON (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft verrassend de finale van het vooraanstaande ATP-toernooi in Washington bereikt. De 27-jarige Nederlander versloeg zaterdagavond lokale tijd de voor eigen publiek spelende Taylor Fritz, de nummer 9 van de wereld. Het was voor Griekspoor zijn eerste zege op een top 10-speler: 3-6 6-3 6-2.

Griekspoor richtte zich in het tweede deel van de wedstrijd op. De als eerste geplaatste Amerikaan, die tot zover in het toernooi sterk had geserveerd, had moeite met het spel van de beste tennisser van Nederland. In de tweede set brak Griekspoor Fritz bij 4-3 voor de eerste keer. Het einde van de beslissende set was helemaal sterk van Griekspoor, die 20 van de laatste 27 punten pakte. Daardoor won de Noord-Hollander de wedstrijd na een 2-1-achterstand in games in de derde set.

Griekspoor, zelf de nummer 37 van de wereld, zegt dat hij erg op zoek was naar het verslaan van een top 10-speler. "En om dan ook nog Fritz in zijn eigen land te verslaan, is best bijzonder. Mijn service gaat deze week heel goed en ik voel me lekker. Dit is een aardig begin van de wedstrijden in de Verenigde Staten, ik heb niet veel om over te klagen." De Nederlander maakt zich ook op voor de US Open, die eind deze maand begint.

Derde finale

Voor Griekspoor is het al zijn derde finale van het seizoen, na eerder die in het Indiase Pune en Rosmalen in eigen land te hebben gewonnen. In Rotterdam kwam Griekspoor tot de halve finales. "Dat was al een droom. Het komt dit seizoen allemaal samen. Ik heb er hard voor gewerkt." Griekspoor won dit seizoen al veel meer wedstrijden (27) dan in het hele vorige seizoen (17).

De Nederlander speelt later op zondag tegen de Brit Daniel Evans om de titel. De nummer 30 van de wereld won in de halve finales van de Bulgaar Grigor Dimitrov in twee sets: 6-3 7-6 (4). De 33-jarige Evans gaat voor zijn tweede ATP-titel. In 2021 won hij in Melbourne.

Meer uit Sport

Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

19 minuten geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

1 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

1 uur geleden
Schaatser De Boo vierde op 500 meter na rit met val Kosjkin

INZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.

2 uur geleden
Veldrijdster Pieterse wint in Hoogerheide laatste WK-test

HOOGERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse heeft de laatste test voor het WK veldrijden van volgende week in Hulst gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse schreef in het Brabantse Hoogerheide de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen op haar naam, nadat ze zaterdag in Maasmechelen al haar eerste cross van deze wereldbeker had gewonnen. In het zonnige Hoogerheide had ze daarbij geen last van de concurrentie van haar ontbrekende landgenoten Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado.

2 uur geleden
Fledderus derde op laatste 500 meter in wereldbeker zonder Kok

INZELL (ANP) - Marrit Fledderus heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell brons gehaald op de laatste 500 meter. De 24-jarige Friezin was met 37,62 langzamer dan Kaja Ziomek-Nogal uit Polen, die won in 37,25. Het zilver ging naar de Duitse Sophie Warmuth, die 0,01 seconde sneller was dan Fledderus.

2 uur geleden