Griekspoor verrast Davidovich Fokina in Parijs
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina te verslaan. De nummer 2 van Nederland was in vier sets te sterk voor de nummer 25 van de plaatsingslijst: 2-6 6-0 6-4 6-3.
Griekspoor begon matig aan het duel met de nummer 28 van de wereld. Hij verloor op baan 6 zijn eerste twee servicegames en oogde wat gespannen. Na het verlies van de eerste set herpakte hij zich echter knap en in iets meer dan 20 minuten pakte hij de tweede set, zonder maar een game af te staan.
In de derde set serveerde Griekspoor bij 5-3 voor de set, maar hij verloor de game ondanks een 30-0-voorsprong. "Als het erom gaat, dan kan ik het niet", riep hij naar zijn coaches. Een game later benutte hij op de opslag van Davidovich Fokina zijn derde setpunt, waarna de nummer 64 van de wereld het uitschreeuwde van vreugde.
Debuut
In de vierde set werd Davidovich Fokina bij 3-2 behandeld aan zijn rechtervoet en hij won in het restant nog maar één game. Na 2 uur en 16 minuten benutte de Nederlander op eigen service zijn eerste wedstrijdpunt.
Griekspoor (25) maakt zijn debuut op het tweede grandslamtoernooi van het jaar. Vorig jaar wist hij alleen één wedstrijd te winnen in het kwalificatietoernooi.
Davidovich Fokina wist vorig jaar in Parijs nog door te dringen tot de laatste acht. Hij baarde dit gravelseizoen opzien door de finale te halen van het masterstoernooi van Monte Carlo. Hij was daar te sterk voor onder anderen Novak Djokovic.
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Amerikaan Brandon Nakashima en Kamil Majchrzak uit Polen.
Meer uit Sport
AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
7 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
37 minuten geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
38 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
3 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
4 uur geleden