Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verrast Davidovich Fokina in Parijs

Griekspoor verrast Davidovich Fokina in Parijs

PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina te verslaan. De nummer 2 van Nederland was in vier sets te sterk voor de nummer 25 van de plaatsingslijst: 2-6 6-0 6-4 6-3.

Griekspoor begon matig aan het duel met de nummer 28 van de wereld. Hij verloor op baan 6 zijn eerste twee servicegames en oogde wat gespannen. Na het verlies van de eerste set herpakte hij zich echter knap en in iets meer dan 20 minuten pakte hij de tweede set, zonder maar een game af te staan.

In de derde set serveerde Griekspoor bij 5-3 voor de set, maar hij verloor de game ondanks een 30-0-voorsprong. "Als het erom gaat, dan kan ik het niet", riep hij naar zijn coaches. Een game later benutte hij op de opslag van Davidovich Fokina zijn derde setpunt, waarna de nummer 64 van de wereld het uitschreeuwde van vreugde.

Debuut

In de vierde set werd Davidovich Fokina bij 3-2 behandeld aan zijn rechtervoet en hij won in het restant nog maar één game. Na 2 uur en 16 minuten benutte de Nederlander op eigen service zijn eerste wedstrijdpunt.

Griekspoor (25) maakt zijn debuut op het tweede grandslamtoernooi van het jaar. Vorig jaar wist hij alleen één wedstrijd te winnen in het kwalificatietoernooi.

Davidovich Fokina wist vorig jaar in Parijs nog door te dringen tot de laatste acht. Hij baarde dit gravelseizoen opzien door de finale te halen van het masterstoernooi van Monte Carlo. Hij was daar te sterk voor onder anderen Novak Djokovic.

In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Amerikaan Brandon Nakashima en Kamil Majchrzak uit Polen.

Meer uit Sport

Wielrenner Lemmen voelde 'overal pijn' na val voor winst in Polen

KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.

10 uur geleden
Pieterse kan zichzelf niets verwijten na derde plek in Touretappe

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.

12 uur geleden
Le Court wint zesde etappe Tour de France Femmes, Pieterse derde

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.

13 uur geleden
Landskampioen ontvangt dit Eredivisieseizoen gouden schaal

ZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.

13 uur geleden
Wielrenner Lemmen wint etappe en pakt leiding in Ronde van Polen

KARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.

14 uur geleden
Peloton onderweg voor opnieuw zware etappe Tour de France Femmes

MONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.

16 uur geleden
Strijd om WK wielrennen in 2032 gaat tussen Nederland en India

LEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".

18 uur geleden