Griekspoor verrast Davidovich Fokina in Parijs
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina te verslaan. De nummer 2 van Nederland was in vier sets te sterk voor de nummer 25 van de plaatsingslijst: 2-6 6-0 6-4 6-3.
Griekspoor begon matig aan het duel met de nummer 28 van de wereld. Hij verloor op baan 6 zijn eerste twee servicegames en oogde wat gespannen. Na het verlies van de eerste set herpakte hij zich echter knap en in iets meer dan 20 minuten pakte hij de tweede set, zonder maar een game af te staan.
In de derde set serveerde Griekspoor bij 5-3 voor de set, maar hij verloor de game ondanks een 30-0-voorsprong. "Als het erom gaat, dan kan ik het niet", riep hij naar zijn coaches. Een game later benutte hij op de opslag van Davidovich Fokina zijn derde setpunt, waarna de nummer 64 van de wereld het uitschreeuwde van vreugde.
Debuut
In de vierde set werd Davidovich Fokina bij 3-2 behandeld aan zijn rechtervoet en hij won in het restant nog maar één game. Na 2 uur en 16 minuten benutte de Nederlander op eigen service zijn eerste wedstrijdpunt.
Griekspoor (25) maakt zijn debuut op het tweede grandslamtoernooi van het jaar. Vorig jaar wist hij alleen één wedstrijd te winnen in het kwalificatietoernooi.
Davidovich Fokina wist vorig jaar in Parijs nog door te dringen tot de laatste acht. Hij baarde dit gravelseizoen opzien door de finale te halen van het masterstoernooi van Monte Carlo. Hij was daar te sterk voor onder anderen Novak Djokovic.
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Amerikaan Brandon Nakashima en Kamil Majchrzak uit Polen.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
22 uur geleden