Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor verrast Davidovich Fokina in Parijs

Griekspoor verrast Davidovich Fokina in Parijs

PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor heeft op Roland Garros voor een verrassing gezorgd door de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina te verslaan. De nummer 2 van Nederland was in vier sets te sterk voor de nummer 25 van de plaatsingslijst: 2-6 6-0 6-4 6-3.

Griekspoor begon matig aan het duel met de nummer 28 van de wereld. Hij verloor op baan 6 zijn eerste twee servicegames en oogde wat gespannen. Na het verlies van de eerste set herpakte hij zich echter knap en in iets meer dan 20 minuten pakte hij de tweede set, zonder maar een game af te staan.

In de derde set serveerde Griekspoor bij 5-3 voor de set, maar hij verloor de game ondanks een 30-0-voorsprong. "Als het erom gaat, dan kan ik het niet", riep hij naar zijn coaches. Een game later benutte hij op de opslag van Davidovich Fokina zijn derde setpunt, waarna de nummer 64 van de wereld het uitschreeuwde van vreugde.

Debuut

In de vierde set werd Davidovich Fokina bij 3-2 behandeld aan zijn rechtervoet en hij won in het restant nog maar één game. Na 2 uur en 16 minuten benutte de Nederlander op eigen service zijn eerste wedstrijdpunt.

Griekspoor (25) maakt zijn debuut op het tweede grandslamtoernooi van het jaar. Vorig jaar wist hij alleen één wedstrijd te winnen in het kwalificatietoernooi.

Davidovich Fokina wist vorig jaar in Parijs nog door te dringen tot de laatste acht. Hij baarde dit gravelseizoen opzien door de finale te halen van het masterstoernooi van Monte Carlo. Hij was daar te sterk voor onder anderen Novak Djokovic.

In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Amerikaan Brandon Nakashima en Kamil Majchrzak uit Polen.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

1 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

2 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

3 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

5 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

6 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

9 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden