Griekspoor verliest tennisfinale in Marrakesh en mist derde titel
MARRAKESH (ANP) - Tallon Griekspoor heeft in de finale van het tennistoernooi van Marrakesh naast de derde titel uit zijn carrière gegrepen. De als zevende geplaatste Italiaan Luciano Darderi was in twee tiebreaks te sterk voor de als eerste geplaatste Noord-Hollander: 7-6 (3) 7-6 (4).
Griekspoor (28) speelde voor de vierde keer de finale van een ATP-toernooi en zijn eerste op gravel. In 2023 won hij in het Indiase Pune en Rosmalen zijn eerste twee finales. Datzelfde jaar was er een nederlaag in de eindstrijd in Washington.
De 23-jarige Darderi pakte in zijn eerste twee ontmoetingen met Griekspoor geen set. De huidige nummer 57 van de wereld beleefde vorig jaar zijn doorbraak, toen hij in het Spaanse Córdoba zijn enige titel tot nu toe pakte. Voor Griekspoor is 2025 tot dusver een goed jaar, met onder meer een kwartfinaleplaats op het masterstoernooi van Indian Wells vorige maand.
Eén breekkans
De naar de 37e plaats van de wereld gestegen Griekspoor incasseerde in de finale in Marrakesh aan het eind van de eerste set een ongewone tegenvaller. Hij moest de tiebreak aan de sterkere Darderi laten. Griekspoor won de vorige zes tiebreaks die hij speelde nog.
In de tweede set kreeg Griekspoor bij 1-1 al twee kansen om Darderi te breken, meer dan in de hele eerste set. De Nederlander slaagde daar niet in. Bij 5-5 liet Griekspoor een volgende breekkans onbenut. Daarna volgde opnieuw een tiebreak, waarin Darderi op de service van Griekspoor zijn tweede wedstrijdpunt benutte. Buiten de tiebreaks om gaf de sterk serverende Griekspoor de Italiaan in de hele wedstrijd maar één breekkans.
'Verbeteringen'
Griekspoor had de eerste Nederlander kunnen worden met de titel op het gravel van het Marokkaanse Marrakesh.
Griekspoor vond Darderi "simpelweg de betere speler" in de finale. "Dus gefeliciteerd met je tweede titel. Ook wil ik de toernooiorganisatie bedanken. Ik ben hier een paar jaar geleden geweest en er zijn veel verbeteringen doorgevoerd, al is het natuurlijk nooit leuk om een finale te verliezen. Hopelijk tot volgend jaar, dan ga ik proberen de titel wel te winnen", zei hij tijdens de prijsuitreiking.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.
5 uur geledenWOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.
12 uur geledenBONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.
12 uur geledenASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
14 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
1 dag geleden