Griekspoor verliest in vijf sets van Fransman Fils op US Open
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is al in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in een meeslepende vijfsetter van de Fransman Arthur Fils. Het werd na bijna 4 uur tennis 4-6 6-3 5-7 6-4 7-5.
Fils werd halverwege de vierde set getroffen door een krampaanval in zijn rechterbeen. Kort daarvoor had juist Griekspoor een blessurebehandeling ondergaan. De Nederlander werd behandeld aan zijn linkerbovenbeen.
Na de krampaanval bij Fils leek de partij gespeeld. De Fransman kon amper nog bewegen en hield de punten kort. Met risicovol tennis bleef hij in de wedstrijd, al moest hij tussen de punten door met regelmaat extra tijd nemen. Bij de kantwissels ging hij kort na de aanval niet op zijn bankje zitten, om in beweging te blijven. In de vijfde set oogde Fils echter weer fit en op 5-5 brak hij Griekspoor, die de game besloot met een dubbele fout.
Vijf servicebreaks
Na 3 uur en 58 minuten benutte de nummer 48 van de wereld zijn derde wedstrijdpunt met een backhandvolley, waarna hij gestrekt op de baan ging liggen. Het was voor de 19-jarige Fransman zijn eerste zege ooit op een grand slam.
De spelers deden weinig voor elkaar onder op baan 10 van Flushing Meadows. Griekspoor won 158 punten, Fils 166. Griekspoor wist vier servicebreaks af te dwingen, Fils één meer.
Kansen voor Griekspoor
Griekspoor plaatste direct in de eerste game een break en hield die voorsprong vast. Hij besloot de set met een ace. In de tweede set wist Fils snel een servicebreak te plaatsen en ook die was voldoende voor setwinst. Griekspoor kwam in de derde set met 3-0 voor, maar zag de Fransman weer langszij komen. Bij 6-5 sloeg Fils op setpoint tegen een forehand buiten de lijnen.
In het restant kreeg Griekspoor kansen de partij naar zich toe te trekken, maar ook hij was in de slotfase niet meer fris. Beide spelers leunden erg op hun service, maar bij 5-5 liet die Griekspoor in de steek.
Arnaldi
In de tweede ronde neemt Fils het op tegen de Italiaan Matteo Arnaldi, die de Australiër Jason Kubler zag opgeven.
Meer uit Sport
HAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.
4 minuten geledenHAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse kickbokser Levi Rigters maakt de overstap naar het mixed martial arts (MMA). De 30-jarige vechtsporter begint zijn carrière in de kooi bij de Levels Fight League (LFL) en hoopt op een gegeven moment aan te sluiten bij de Amerikaanse organisatie UFC.
4 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
19 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
19 uur geleden