Griekspoor verliest in vijf sets van Fransman Fils op US Open
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is al in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in een meeslepende vijfsetter van de Fransman Arthur Fils. Het werd na bijna 4 uur tennis 4-6 6-3 5-7 6-4 7-5.
Fils werd halverwege de vierde set getroffen door een krampaanval in zijn rechterbeen. Kort daarvoor had juist Griekspoor een blessurebehandeling ondergaan. De Nederlander werd behandeld aan zijn linkerbovenbeen.
Na de krampaanval bij Fils leek de partij gespeeld. De Fransman kon amper nog bewegen en hield de punten kort. Met risicovol tennis bleef hij in de wedstrijd, al moest hij tussen de punten door met regelmaat extra tijd nemen. Bij de kantwissels ging hij kort na de aanval niet op zijn bankje zitten, om in beweging te blijven. In de vijfde set oogde Fils echter weer fit en op 5-5 brak hij Griekspoor, die de game besloot met een dubbele fout.
Vijf servicebreaks
Na 3 uur en 58 minuten benutte de nummer 48 van de wereld zijn derde wedstrijdpunt met een backhandvolley, waarna hij gestrekt op de baan ging liggen. Het was voor de 19-jarige Fransman zijn eerste zege ooit op een grand slam.
De spelers deden weinig voor elkaar onder op baan 10 van Flushing Meadows. Griekspoor won 158 punten, Fils 166. Griekspoor wist vier servicebreaks af te dwingen, Fils één meer.
Kansen voor Griekspoor
Griekspoor plaatste direct in de eerste game een break en hield die voorsprong vast. Hij besloot de set met een ace. In de tweede set wist Fils snel een servicebreak te plaatsen en ook die was voldoende voor setwinst. Griekspoor kwam in de derde set met 3-0 voor, maar zag de Fransman weer langszij komen. Bij 6-5 sloeg Fils op setpoint tegen een forehand buiten de lijnen.
In het restant kreeg Griekspoor kansen de partij naar zich toe te trekken, maar ook hij was in de slotfase niet meer fris. Beide spelers leunden erg op hun service, maar bij 5-5 liet die Griekspoor in de steek.
Arnaldi
In de tweede ronde neemt Fils het op tegen de Italiaan Matteo Arnaldi, die de Australiër Jason Kubler zag opgeven.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
12 uur geleden