Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor uitgeschakeld in eerste ronde Australian Open

Griekspoor uitgeschakeld in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld door Hubert Hurkacz. De nummer een van Nederland verloor in de 1573 Arena in drie sets met 7-5 6-4 6-4 van de als 18e geplaatste Pool. De partij eindigde binnen tweeënhalf uur. Griekspoor haalde vorig jaar nog de derde ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne.

De Haarlemmer had de pech dat hij als de huidige nummer 40 van de wereld net niet bij de 36 geplaatste spelers behoorde. Het was de derde keer dat Griekspoor in vijf onderlinge ontmoetingen verloor van Hurkacz. Hij kwam op grandslamtoernooien nog nooit voorbij de derde ronde.

Griekspoor was vorig jaar februari in hun laatste onderlinge ontmoeting in drie sets te sterk voor Hurkacz, op weg naar zijn halvefinaleplaats op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Een jaar eerder had de Pool vijf sets nodig om op Roland Garros af te rekenen met de nu 28-jarige Nederlander.

Ommekeer

De eerste set in Melbourne ging lang gelijk op, al kreeg Hurkacz meer kansen om de service van Griekspoor af te pakken. Dat lukte pas bij 6-5, toen Griekspoor op eigen opslag geen enkel punt pakte en de set verloor.

In Griekspoors eerste servicegame van de tweede set ging het ook gelijk mis, waardoor Hurkacz op een snelle 2-0-voorsprong. Griekspoor brak in de zevende game terug, maar zag de Pool bij 5-4 via een break opnieuw de set binnenhalen.

Kecmanovic

In de derde set waren er minder breekkansen, al werkte Griekspoor er bij een achterstand van 2-1 twee weg. Bij 5-4 had Hurkacz op de service van de Nederlander aan zijn zesde wedstrijdpunt genoeg om zich te verzekeren van een plek in de tweede ronde. Daarin treft de Pool Miomir Kecmanovic uit Servië.

Meer uit Sport

Gerritse wint etappe en pakt leiding in de Vuelta Femenina

HUESCA (ANP) - De Nederlandse Femke Gerritse (SD Worx-Protime) heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina van Barbastro naar Huesca gewonnen. De rit ging 132,4 kilometer over een heuvelachtig landschap en eindigde in een massasprint. Gerritse versloeg Marianne Vos in de sprint. Ze nam de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaanse Letizia Paternoster.

2 uur geleden
Visma met medekopman Kooij en nog vier Nederlanders naar Giro

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike doet vanaf vrijdag in de Giro d'Italia mee met vijf Nederlanders: Olav Kooij, Dylan van Baarle, Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk en Bart Lemmen. Kooij is de belangrijkste man in de massasprints en deelt het kopmanschap met Wout van Aert en Simon Yates. De debuterende Belg is kansrijk in sprints met kleinere groepen of na een lange ontsnapping, de Brit Yates is de klimspecialist.

3 uur geleden
Brabander Maas debuteert namens Cofidis in Giro

PARIJS (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft Jan Maas opgenomen in de selectie voor de Giro d'Italia. Centraal in de plannen van het team staat de 24-jarige Belgische sprinter Milan Fretin, die dit jaar al drie keer succesvol was. Voor Maas, afkomstig uit het Brabantse Huijbergen, wordt het zijn tweede grote ronde. Namens zijn vorige ploeg Jayco-AlUla reed hij in 2023 de Vuelta.

3 uur geleden
Picnic PostNL met Bardet en drie Nederlanders naar Giro

DEVENTER (ANP) - Met Romain Bardet als kopman en drie Nederlanders, onder wie de debuterende Casper van Uden, gaat de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL vrijdag van start in de Giro d'Italia. Voor Bardet wordt het zijn achttiende en laatste grote ronde. De 34-jarige Fransman beëindigt in juni zijn loopbaan. Bardet bereikte in de Tour de France twee keer het podium, in 2016 en 2017.

6 uur geleden
Landa kopman Giro bij wielerploeg Soudal Quick-Step zonder Belgen

BRUSSEL (ANP) - De Spaanse klassementsrenner Mikel Landa is de kopman van de Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step voor de komende Giro d'Italia. De jonge Fransman Paul Magnier moet zich in de sprint manifesteren. Opmerkelijk genoeg staat het team vrijdag zonder Belgische renners aan het vertrek in Albanië.

8 uur geleden
Hoole met wielerploeg Lidl-Trek naar Giro d'Italia

DEINZE (ANP) - Daan Hoole neemt voor het derde jaar op rij deel aan de Giro d'Italia, de wielerkoers die vrijdag in Albanië begint. De boomlange Zuid-Hollander is opgenomen in de selectie van de Amerikaanse ploeg Lidl-Trek. Kopmannen van het team zijn de Italiaan Giulio Ciccone, die al een keer het bergklassement en drie keer een rit won in de Giro, en de Deen Mads Pedersen.

9 uur geleden
Wielrenner Ewan (30) beëindigt carrière per direct

BRISBANE (ANP) - De Australische sprinter Caleb Ewan stopt per direct met wielrennen. De 30-jarige renner van Ineos Grenadiers was na moeilijke jaren dit seizoen weer beter in vorm, maar zijn zeges gaven hem niet meer het gevoel van eerder. Daarom heeft hij besloten te stoppen, laat hij weten via zijn ploeg.

9 uur geleden