Griekspoor uitgeschakeld in eerste ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld door Hubert Hurkacz. De nummer een van Nederland verloor in de 1573 Arena in drie sets met 7-5 6-4 6-4 van de als 18e geplaatste Pool. De partij eindigde binnen tweeënhalf uur. Griekspoor haalde vorig jaar nog de derde ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne.
De Haarlemmer had de pech dat hij als de huidige nummer 40 van de wereld net niet bij de 36 geplaatste spelers behoorde. Het was de derde keer dat Griekspoor in vijf onderlinge ontmoetingen verloor van Hurkacz. Hij kwam op grandslamtoernooien nog nooit voorbij de derde ronde.
Griekspoor was vorig jaar februari in hun laatste onderlinge ontmoeting in drie sets te sterk voor Hurkacz, op weg naar zijn halvefinaleplaats op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Een jaar eerder had de Pool vijf sets nodig om op Roland Garros af te rekenen met de nu 28-jarige Nederlander.
Ommekeer
De eerste set in Melbourne ging lang gelijk op, al kreeg Hurkacz meer kansen om de service van Griekspoor af te pakken. Dat lukte pas bij 6-5, toen Griekspoor op eigen opslag geen enkel punt pakte en de set verloor.
In Griekspoors eerste servicegame van de tweede set ging het ook gelijk mis, waardoor Hurkacz op een snelle 2-0-voorsprong. Griekspoor brak in de zevende game terug, maar zag de Pool bij 5-4 via een break opnieuw de set binnenhalen.
Kecmanovic
In de derde set waren er minder breekkansen, al werkte Griekspoor er bij een achterstand van 2-1 twee weg. Bij 5-4 had Hurkacz op de service van de Nederlander aan zijn zesde wedstrijdpunt genoeg om zich te verzekeren van een plek in de tweede ronde. Daarin treft de Pool Miomir Kecmanovic uit Servië.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
7 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
8 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
8 uur geleden