Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor uitgeschakeld in eerste ronde Australian Open

Griekspoor uitgeschakeld in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld door Hubert Hurkacz. De nummer een van Nederland verloor in de 1573 Arena in drie sets met 7-5 6-4 6-4 van de als 18e geplaatste Pool. De partij eindigde binnen tweeënhalf uur. Griekspoor haalde vorig jaar nog de derde ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne.

De Haarlemmer had de pech dat hij als de huidige nummer 40 van de wereld net niet bij de 36 geplaatste spelers behoorde. Het was de derde keer dat Griekspoor in vijf onderlinge ontmoetingen verloor van Hurkacz. Hij kwam op grandslamtoernooien nog nooit voorbij de derde ronde.

Griekspoor was vorig jaar februari in hun laatste onderlinge ontmoeting in drie sets te sterk voor Hurkacz, op weg naar zijn halvefinaleplaats op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Een jaar eerder had de Pool vijf sets nodig om op Roland Garros af te rekenen met de nu 28-jarige Nederlander.

Ommekeer

De eerste set in Melbourne ging lang gelijk op, al kreeg Hurkacz meer kansen om de service van Griekspoor af te pakken. Dat lukte pas bij 6-5, toen Griekspoor op eigen opslag geen enkel punt pakte en de set verloor.

In Griekspoors eerste servicegame van de tweede set ging het ook gelijk mis, waardoor Hurkacz op een snelle 2-0-voorsprong. Griekspoor brak in de zevende game terug, maar zag de Pool bij 5-4 via een break opnieuw de set binnenhalen.

Kecmanovic

In de derde set waren er minder breekkansen, al werkte Griekspoor er bij een achterstand van 2-1 twee weg. Bij 5-4 had Hurkacz op de service van de Nederlander aan zijn zesde wedstrijdpunt genoeg om zich te verzekeren van een plek in de tweede ronde. Daarin treft de Pool Miomir Kecmanovic uit Servië.

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

6 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

9 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

13 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

14 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

16 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

17 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

17 uur geleden