Griekspoor uitgeschakeld in eerste ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld door Hubert Hurkacz. De nummer een van Nederland verloor in de 1573 Arena in drie sets met 7-5 6-4 6-4 van de als 18e geplaatste Pool. De partij eindigde binnen tweeënhalf uur. Griekspoor haalde vorig jaar nog de derde ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne.
De Haarlemmer had de pech dat hij als de huidige nummer 40 van de wereld net niet bij de 36 geplaatste spelers behoorde. Het was de derde keer dat Griekspoor in vijf onderlinge ontmoetingen verloor van Hurkacz. Hij kwam op grandslamtoernooien nog nooit voorbij de derde ronde.
Griekspoor was vorig jaar februari in hun laatste onderlinge ontmoeting in drie sets te sterk voor Hurkacz, op weg naar zijn halvefinaleplaats op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Een jaar eerder had de Pool vijf sets nodig om op Roland Garros af te rekenen met de nu 28-jarige Nederlander.
Ommekeer
De eerste set in Melbourne ging lang gelijk op, al kreeg Hurkacz meer kansen om de service van Griekspoor af te pakken. Dat lukte pas bij 6-5, toen Griekspoor op eigen opslag geen enkel punt pakte en de set verloor.
In Griekspoors eerste servicegame van de tweede set ging het ook gelijk mis, waardoor Hurkacz op een snelle 2-0-voorsprong. Griekspoor brak in de zevende game terug, maar zag de Pool bij 5-4 via een break opnieuw de set binnenhalen.
Kecmanovic
In de derde set waren er minder breekkansen, al werkte Griekspoor er bij een achterstand van 2-1 twee weg. Bij 5-4 had Hurkacz op de service van de Nederlander aan zijn zesde wedstrijdpunt genoeg om zich te verzekeren van een plek in de tweede ronde. Daarin treft de Pool Miomir Kecmanovic uit Servië.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.
53 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
5 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
7 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
8 uur geleden