Griekspoor twijfelt nog over deelname in Ahoy en overweegt gravel
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor twijfelt of hij in februari gaat deelnemen aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. De nummer 2 van Nederland overweegt in dezelfde periode naar Zuid-Amerika af te reizen voor een reeks graveltoernooien.
"Op dit moment is het 50-50. Het is nog niet helemaal duidelijk wat ik in februari ga doen. De Daviscup-loting op zondag kan de doorslag geven", aldus Griekspoor, momenteel de nummer 96 van de wereld, over de afweging tussen het spelen van een aantal indoortoernooien in Europa of minder sterk bezette toernooien in Zuid-Amerika. Hij heeft waarschijnlijk een wildcard nodig om te kunnen meedoen in Ahoy.
Eerder deze week maakte het ABN AMRO Open bekend dat Botic van de Zandschulp en Tim van Rijthoven van de partij zijn op de vijftigste editie van het grootste tennistoernooi van Nederland. Van de Zandschulp wordt waarschijnlijk rechtstreeks toegelaten, Van Rijthoven ontving van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard.
Daviscup Finals
De 26-jarige Griekspoor slaagde er dinsdag op de Daviscup Finals in Málaga niet in zijn enkelspelwedstrijd tegen Australië te winnen. Hij verloor in drie sets van Jordan Thompson. Omdat ook Van de Zandschulp verloor, van Alex de Minaur, werd Oranje in de kwartfinales uitgeschakeld.
Begin februari komt Nederland uit in de Qualifiers van de Daviscup. Dan kan plaatsing voor de Daviscup Finals van 2023 worden afgedwongen. Het ABN AMRO Open wordt van 13 tot en met 19 februari gespeeld.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
2 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
5 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
5 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
7 uur geleden