Griekspoor twijfelt nog over deelname in Ahoy en overweegt gravel
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor twijfelt of hij in februari gaat deelnemen aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. De nummer 2 van Nederland overweegt in dezelfde periode naar Zuid-Amerika af te reizen voor een reeks graveltoernooien.
"Op dit moment is het 50-50. Het is nog niet helemaal duidelijk wat ik in februari ga doen. De Daviscup-loting op zondag kan de doorslag geven", aldus Griekspoor, momenteel de nummer 96 van de wereld, over de afweging tussen het spelen van een aantal indoortoernooien in Europa of minder sterk bezette toernooien in Zuid-Amerika. Hij heeft waarschijnlijk een wildcard nodig om te kunnen meedoen in Ahoy.
Eerder deze week maakte het ABN AMRO Open bekend dat Botic van de Zandschulp en Tim van Rijthoven van de partij zijn op de vijftigste editie van het grootste tennistoernooi van Nederland. Van de Zandschulp wordt waarschijnlijk rechtstreeks toegelaten, Van Rijthoven ontving van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard.
Daviscup Finals
De 26-jarige Griekspoor slaagde er dinsdag op de Daviscup Finals in Málaga niet in zijn enkelspelwedstrijd tegen Australië te winnen. Hij verloor in drie sets van Jordan Thompson. Omdat ook Van de Zandschulp verloor, van Alex de Minaur, werd Oranje in de kwartfinales uitgeschakeld.
Begin februari komt Nederland uit in de Qualifiers van de Daviscup. Dan kan plaatsing voor de Daviscup Finals van 2023 worden afgedwongen. Het ABN AMRO Open wordt van 13 tot en met 19 februari gespeeld.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden