Griekspoor treft Nakashima in tweede ronde Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor speelt in de tweede ronde van Roland Garros tegen de Amerikaan Brandon Nakashima. De nummer 75 van de wereld was in zijn eerste partij in vijf sets te sterk voor de Pool Kamil Majchrzak: 6-4 2-6 4-6 7-6 (3) 6-2. De 20-jarige Nakashima wist nooit eerder een wedstrijd te winnen op Roland Garros, ook niet in het kwalificatietoernooi.
Het duel tussen Griekspoor en Nakashima wordt woensdag gespeeld. De twee troffen elkaar nog niet eerder.
Botic van de Zandschulp staat in de tweede ronde tegenover de Italiaan Fabio Fognini, de mondiale nummer 51. Ook die wedstrijd wordt woensdag gespeeld.
Griekspoor en Van de Zandschulp komen dinsdag eerst nog in actie in het dubbelspel. Ze nemen het om 11.00 uur op tegen Wesley Koolhof en zijn Britse partner Neal Skupski. Ook dubbelspecialisten Jean-Julien Rojer en Matwé Middelkoop treden dinsdag aan. Zij vormen een duo met respectievelijk Marcelo Arévalo uit El Salvador en Rohan Bopanna uit India.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
10 uur geleden