Griekspoor treft Djokovic in tennistoernooi Dubai
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor neemt het in de tweede ronde van het toernooi van Dubai op tegen Novak Djokovic. De Nederlander bereikte maandag al de volgende ronde en kon een dag later toezien wie zijn tegenstander zou worden. De nummer 1 van de wereld uit Servië had de grootste problemen met de Tsjech Tomas Machac, maar won wel in drie sets: 6-3 3-6 7-6 (1).
Djokovic, die zijn eerste toernooi speelt sinds zijn winst op de Australian Open, won de eerste set tegen de nummer 130 van de wereld, maar raakte daarna in de problemen. Machac benutte al in de tweede game een breakpoint en gaf die voorsprong niet meer weg. In de derde set moest de Tsjech de fysio de baan op laten komen. Hij leek last te ondervinden van zijn pols. Niet veel later moest hij een servicegame afstaan en leidde de Serviër met 3-1. Maar Machac brak terug en een tiebreak moest de beslissing brengen.
Griekspoor, de nummer 39 van de wereld, was maandag al te sterk geweest voor de Fransman Constant Lestienne. De 26-jarige Noord-Hollander speelde één keer eerder tegen Djokovic. Op de US Open van 2021 was de Serviër met 6-2 6-3 6-2 te sterk. Djokovic voert deze week de wereldranglijst voor de 378e week aan, een record.
Toestemming voor reis naar VS
De Serviër was vol lof over de 22-jarige Tsjech, die zich via de kwalificaties had geplaatst voor het hoofdtoernooi. "Hij speelde niet als een nummer 130 van de wereld en gaf me enorm veel problemen. Gelukkig maakte ik, toen het erom ging, de juiste keuzes", vertelde Djokovic in het interview meteen na afloop op de baan. Hij had wat opstartproblemen gehad, onder andere omdat hij door een blessure zijn racket net iets anders moet vasthouden. "Ik heb niet veel getennist en hoop dat het vanaf nu steeds beter zal gaan." Djokovic weet nog steeds niet of hij welkom is in de Verenigde Staten om deel te nemen aan de toernooien van Indian Wells en Miami. Hij heeft speciale toestemming aangevraagd om als niet-gevaccineerde tegen corona de VS in te mogen reizen.
Botic van de Zandschulp schakelde eerder op de dag de Rus Karen Chatsjanov uit. Hij treft in de volgende ronde de Zweed Mikael Ymer.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.
32 minuten geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
2 uur geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
14 uur geleden