Griekspoor treft Djokovic in tennistoernooi Dubai
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor neemt het in de tweede ronde van het toernooi van Dubai op tegen Novak Djokovic. De Nederlander bereikte maandag al de volgende ronde en kon een dag later toezien wie zijn tegenstander zou worden. De nummer 1 van de wereld uit Servië had de grootste problemen met de Tsjech Tomas Machac, maar won wel in drie sets: 6-3 3-6 7-6 (1).
Djokovic, die zijn eerste toernooi speelt sinds zijn winst op de Australian Open, won de eerste set tegen de nummer 130 van de wereld, maar raakte daarna in de problemen. Machac benutte al in de tweede game een breakpoint en gaf die voorsprong niet meer weg. In de derde set moest de Tsjech de fysio de baan op laten komen. Hij leek last te ondervinden van zijn pols. Niet veel later moest hij een servicegame afstaan en leidde de Serviër met 3-1. Maar Machac brak terug en een tiebreak moest de beslissing brengen.
Griekspoor, de nummer 39 van de wereld, was maandag al te sterk geweest voor de Fransman Constant Lestienne. De 26-jarige Noord-Hollander speelde één keer eerder tegen Djokovic. Op de US Open van 2021 was de Serviër met 6-2 6-3 6-2 te sterk. Djokovic voert deze week de wereldranglijst voor de 378e week aan, een record.
Toestemming voor reis naar VS
De Serviër was vol lof over de 22-jarige Tsjech, die zich via de kwalificaties had geplaatst voor het hoofdtoernooi. "Hij speelde niet als een nummer 130 van de wereld en gaf me enorm veel problemen. Gelukkig maakte ik, toen het erom ging, de juiste keuzes", vertelde Djokovic in het interview meteen na afloop op de baan. Hij had wat opstartproblemen gehad, onder andere omdat hij door een blessure zijn racket net iets anders moet vasthouden. "Ik heb niet veel getennist en hoop dat het vanaf nu steeds beter zal gaan." Djokovic weet nog steeds niet of hij welkom is in de Verenigde Staten om deel te nemen aan de toernooien van Indian Wells en Miami. Hij heeft speciale toestemming aangevraagd om als niet-gevaccineerde tegen corona de VS in te mogen reizen.
Botic van de Zandschulp schakelde eerder op de dag de Rus Karen Chatsjanov uit. Hij treft in de volgende ronde de Zweed Mikael Ymer.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
7 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
18 uur geleden