Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor treft Djokovic in tennistoernooi Dubai

Griekspoor treft Djokovic in tennistoernooi Dubai

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor neemt het in de tweede ronde van het toernooi van Dubai op tegen Novak Djokovic. De Nederlander bereikte maandag al de volgende ronde en kon een dag later toezien wie zijn tegenstander zou worden. De nummer 1 van de wereld uit Servië had de grootste problemen met de Tsjech Tomas Machac, maar won wel in drie sets: 6-3 3-6 7-6 (1).

Djokovic, die zijn eerste toernooi speelt sinds zijn winst op de Australian Open, won de eerste set tegen de nummer 130 van de wereld, maar raakte daarna in de problemen. Machac benutte al in de tweede game een breakpoint en gaf die voorsprong niet meer weg. In de derde set moest de Tsjech de fysio de baan op laten komen. Hij leek last te ondervinden van zijn pols. Niet veel later moest hij een servicegame afstaan en leidde de Serviër met 3-1. Maar Machac brak terug en een tiebreak moest de beslissing brengen.

Griekspoor, de nummer 39 van de wereld, was maandag al te sterk geweest voor de Fransman Constant Lestienne. De 26-jarige Noord-Hollander speelde één keer eerder tegen Djokovic. Op de US Open van 2021 was de Serviër met 6-2 6-3 6-2 te sterk. Djokovic voert deze week de wereldranglijst voor de 378e week aan, een record.

Toestemming voor reis naar VS

De Serviër was vol lof over de 22-jarige Tsjech, die zich via de kwalificaties had geplaatst voor het hoofdtoernooi. "Hij speelde niet als een nummer 130 van de wereld en gaf me enorm veel problemen. Gelukkig maakte ik, toen het erom ging, de juiste keuzes", vertelde Djokovic in het interview meteen na afloop op de baan. Hij had wat opstartproblemen gehad, onder andere omdat hij door een blessure zijn racket net iets anders moet vasthouden. "Ik heb niet veel getennist en hoop dat het vanaf nu steeds beter zal gaan." Djokovic weet nog steeds niet of hij welkom is in de Verenigde Staten om deel te nemen aan de toernooien van Indian Wells en Miami. Hij heeft speciale toestemming aangevraagd om als niet-gevaccineerde tegen corona de VS in te mogen reizen.

Botic van de Zandschulp schakelde eerder op de dag de Rus Karen Chatsjanov uit. Hij treft in de volgende ronde de Zweed Mikael Ymer.

Meer uit Sport

Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

43 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

57 minuten geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

6 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

16 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

17 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

18 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

18 uur geleden