Griekspoor treft broer van Tsitsipas na afmelding Brit Norrie
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het zondag in de eerste ronde van het olympisch tennistoernooi niet op tegen de Brit Cameron Norrie. De nummer 44 van de wereld wordt vervangen door Petros Tsitsipas, de 24-jarige broer van Stefanos Tsitsipas.
Petros Tsitsipas, die met zijn broer ook aantreedt in het mannendubbelspel, is de nummer 74 van de wereld in het dubbelspel. Hij heeft geen ranking in het enkelspel. De afgelopen dagen werden meerdere dubbelspecialisten opgeroepen om opengevallen plekken in te nemen na een reeks afmeldingen.
Mocht Griekspoor van Tsitsipas winnen, dan treft hij in de tweede ronde de Spanjaard Carlos Alcaraz. Hij won zaterdag met Rafael Nadal in de eerste ronde van het dubbelspel. Nadal heeft last van een bovenbeenblessure, maar komt zondag toch in actie in het enkelspel.
Griekspoor is niet de enige Nederlander in het mannenenkelspel. Robin Haase werd eerder deze week ook aan het schema toegevoegd als reserve. Hij treft de Oostenrijker Sebastian Ofner in de openingsronde.
Meer uit Sport
XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.
8 uur geledenXERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.
10 uur geledenXERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.
11 uur geleden