Griekspoor treft broer van Tsitsipas na afmelding Brit Norrie
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het zondag in de eerste ronde van het olympisch tennistoernooi niet op tegen de Brit Cameron Norrie. De nummer 44 van de wereld wordt vervangen door Petros Tsitsipas, de 24-jarige broer van Stefanos Tsitsipas.
Petros Tsitsipas, die met zijn broer ook aantreedt in het mannendubbelspel, is de nummer 74 van de wereld in het dubbelspel. Hij heeft geen ranking in het enkelspel. De afgelopen dagen werden meerdere dubbelspecialisten opgeroepen om opengevallen plekken in te nemen na een reeks afmeldingen.
Mocht Griekspoor van Tsitsipas winnen, dan treft hij in de tweede ronde de Spanjaard Carlos Alcaraz. Hij won zaterdag met Rafael Nadal in de eerste ronde van het dubbelspel. Nadal heeft last van een bovenbeenblessure, maar komt zondag toch in actie in het enkelspel.
Griekspoor is niet de enige Nederlander in het mannenenkelspel. Robin Haase werd eerder deze week ook aan het schema toegevoegd als reserve. Hij treft de Oostenrijker Sebastian Ofner in de openingsronde.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
24 minuten geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
1 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
19 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
19 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
23 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden