Griekspoor treft broer van Tsitsipas na afmelding Brit Norrie
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het zondag in de eerste ronde van het olympisch tennistoernooi niet op tegen de Brit Cameron Norrie. De nummer 44 van de wereld wordt vervangen door Petros Tsitsipas, de 24-jarige broer van Stefanos Tsitsipas.
Petros Tsitsipas, die met zijn broer ook aantreedt in het mannendubbelspel, is de nummer 74 van de wereld in het dubbelspel. Hij heeft geen ranking in het enkelspel. De afgelopen dagen werden meerdere dubbelspecialisten opgeroepen om opengevallen plekken in te nemen na een reeks afmeldingen.
Mocht Griekspoor van Tsitsipas winnen, dan treft hij in de tweede ronde de Spanjaard Carlos Alcaraz. Hij won zaterdag met Rafael Nadal in de eerste ronde van het dubbelspel. Nadal heeft last van een bovenbeenblessure, maar komt zondag toch in actie in het enkelspel.
Griekspoor is niet de enige Nederlander in het mannenenkelspel. Robin Haase werd eerder deze week ook aan het schema toegevoegd als reserve. Hij treft de Oostenrijker Sebastian Ofner in de openingsronde.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
59 minuten geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
18 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
20 uur geleden