Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor treft broer van Tsitsipas na afmelding Brit Norrie

Griekspoor treft broer van Tsitsipas na afmelding Brit Norrie

PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het zondag in de eerste ronde van het olympisch tennistoernooi niet op tegen de Brit Cameron Norrie. De nummer 44 van de wereld wordt vervangen door Petros Tsitsipas, de 24-jarige broer van Stefanos Tsitsipas.

Petros Tsitsipas, die met zijn broer ook aantreedt in het mannendubbelspel, is de nummer 74 van de wereld in het dubbelspel. Hij heeft geen ranking in het enkelspel. De afgelopen dagen werden meerdere dubbelspecialisten opgeroepen om opengevallen plekken in te nemen na een reeks afmeldingen.

Mocht Griekspoor van Tsitsipas winnen, dan treft hij in de tweede ronde de Spanjaard Carlos Alcaraz. Hij won zaterdag met Rafael Nadal in de eerste ronde van het dubbelspel. Nadal heeft last van een bovenbeenblessure, maar komt zondag toch in actie in het enkelspel.

Griekspoor is niet de enige Nederlander in het mannenenkelspel. Robin Haase werd eerder deze week ook aan het schema toegevoegd als reserve. Hij treft de Oostenrijker Sebastian Ofner in de openingsronde.

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

3 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

3 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

4 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

5 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

6 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

9 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

9 uur geleden